Odstrzał będzie prowadzony w dwóch dzielnicach - na Wilchwach i Starym Mieście. Powiat Wodzisławski podpisał umowę w sprawie eliminacji 40 sztuk wspomnianych zwierząt. To rezultat decyzji wydanej na wniosek miasta Wodzisławia Śląskiego. Odstrzał rozpocznie się w środę, 26 kwietnia 2023 roku i będzie przeprowadzany w godz. od 20:00 do 1:00.
W strefie objętej zakażeniem na terenie zbiornika wodnego Polder Buków oraz na terenie rezerwatu przyrody Łężczok, wprowadzone zostało czasowe ograniczenie wstępu dla osób i wjazdu pojazdów. Obowiązywać będzie do 25 maja.
Przed Sądem Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim Krzysztof Filas, mecenas Rafał Rduch oraz osoby, które próbują pomóc poszkodowanemu w sprawie związanej z odebraniem mu zwierząt spotkały się z naszymi dziennikarzami, aby opowiedzieć o bulwersującej sprawie.
Jest decyzja Jarosława Wieczorka w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów: raciborskiego, rybnickiego, wodzisławskiego oraz miasta Rybnik. Co zarządził wojewoda?
Rolnicy, którzy ponieśli straty gospodarcze spowodowane przywozem zbóż z Ukrainy, będą mogli składać wnioski o wsparcie
Grypa ptaków jest niezwykle zakaźną i zaraźliwą chorobą, która może powodować śmiertelność zwierząt do 100 procent.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że do 31 maja można ubiegać się o wsparcie do przezimowanych rodzin pszczelich. W bieżącym roku stawka płatności wzrosła do 50 zł.
ARiMR informuje, że nabór wniosków o dofinansowanie w ramach 3 interwencji pszczelarskich finansowanych z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027, został przedłużony do 24 kwietnia 2023 r.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o pomoc finansową dla producentów pszenicy lub kukurydzy, którzy ponieśli straty spowodowane agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus wraz z sekretarz stanu Anną Gembicką złożyli wizytę na przejściu granicznym w Dorohusku.
Niestety, wielu z nas zdarza się zapomnieć o zabraniu swoich rzeczy, podczas wysiadania z pojazdów komunikacji publicznej. Parasolka pozostawiona w autobusie, rękawiczki, o których zapomnieliśmy podróżując tramwajem czy plecak z ważnymi dokumentami pozostawiony w pociągu. Z wykazu rzeczy znalezionych w pociągach Kolei Śląskich wynika,...
Z byłym zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Raciborzu, a także wieloletnim dowódcą JRG PSP Rydułtowy rozmawiamy o tym, jak kiedyś wyglądało pożarnictwo, o zmianach w straży, służbie w powiecie wodzisławskim i raciborskim oraz rolnictwie, z którym ciągle jest związany.
O znaczeniu pszczół w życiu człowieka i roślinach, które powinniśmy mieć w swoich ogrodach rozmawiamy z panią Grażyną Klon z Koła Pszczelarzy w Gorzycach.
Prezydent Andrzej Duda powołał na stanowisko ministra rolnictwa i rozwoju wsi Roberta Telusa, dotychczasowego przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Mininster Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk zrezygnował z funkcji. Oświadczenie w tej sprawie opublikowano na stronie internetowej ministerstwa.
W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie pn. Siejmy zioła, mające na celu upowszechnianie uprawy ziół w codziennym życiu.
O tradycjach wielkanocnych, które zanikają oraz ich znaczeniu, rozmawiamy z panią sołtys Grabówki Gabrielą Świerzy.