Prezes mleczarni w Bieruniu i Raciborzu obnaża manipulację ministerstwa rolnictwa 

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu, która obecnie jest również właścicielem mleczarni w Raciborzu, znalazła się na liście podmiotów, które w pierwszym kwartale tego roku sprowadziły mleko z zagranicy. Według resortu rolnictwa,...

Rolnicy sprawdzali pod Bieńkowicami plonowanie kukurydzy 

Która z odmian kukurydzy daje najwyższe plony? Na polu Gerarda Firy, między Raciborzem, a Bieńkowicami odbyła się dziś wczesnym popołudniem prezentacja z udziałem ekspertów. Sprawdzono 30 odmian kukurydzy.

Rolnik w krainie absurdów. Od Zielonego (nie)Ładu po dopłaty, które trafią nie tylko do rolników 

Tego artykułu nie było w planach. Chciałem spotkać się z rolnikami, żeby porozmawiać o tym, jaki wpływ na ich gospodarstwa będą miały rosnące ceny nawozów. Okazało się, że drożyzna, z którą borykają się rolnicy, będzie mieć wpływ również na nas - konsumentów. Piszę o tym w artykule Rosnące ceny nawozów stawiają rolników...

Wzrost cen nawozów stawia rolników przed dramatycznym wyborem: zadłużyć się w ciemno czy wyjałowić ziemię? 

Rolnictwo to jedna z tych branż, która najbardziej odczuwa skutki podwyżek cen nośników energii i pochodnych. Jednak to, co dziś jest problemem rolników, jesienią będzie problemem nas wszystkich. Nawozy już teraz są tak drogie, że większość rolników ograniczy ich stosowanie. To oznacza, że plony będą niższe. A przy niskich plonach...

Czy Dawid zwycięży Goliata? Rolnicy z powiatu raciborskiego przygotowują się do walki o państwową ziemię  

Indywidualni rolnicy z powiatu raciborskiego zawiązali komitet, który ma reprezentować ich interesy w Warszawie. Obecnie większość państwowych gruntów rolnych na Raciborszczyźnie jest dzierżawiona przez lokalnego giganta, ale wieloletnia umowa wkrótce wygasa. Rolnicy chcą, aby przy zawieraniu nowych umów uwzględniono ich potrzeby. -...

Prezes mleczarni w Bieruniu i Raciborzu obnaża manipulację ministerstwa rolnictwa 

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu, która obecnie jest również właścicielem mleczarni w Raciborzu, znalazła się na liście podmiotów, które w pierwszym kwartale tego roku sprowadziły mleko z zagranicy. Według resortu rolnictwa, patriotyzm gospodarczy mleczarni ujętych na tej liście jest wątpliwy. Tymczasem prezes OSM w Bieruniu...

Susza jest jak choroba, działa jak rak [konferencja prasowa Agromaxu i Uniwersytetu Rolniczego] 

Problem suszy stał się faktem – oznajmił w gronie dziennikarzy prezes Bogusław Berka z Agromaxu. Zaprosił media na briefing prasowy by podać do wiadomości publicznej 11 wniosków po słynnej już i cieszącej się rekordowym zainteresowaniem Konferencji Naukowo – Technicznej „Jak ratować polskie rolnictwo przed skutkami suszy?”

Paweł Katolik: Uporządkowaliśmy bieżące sprawy i przygotowaliśmy się na mocne uderzenie 

Początek Nowego Roku sprzyja podsumowaniom minionego. Dla przedstawicieli przemysłu spożywczego był on wyjątkowy. 2018 nie był łatwym rokiem, ale bardzo dynamicznym. Plusy i minusy minionych 365 dni przedstawia Paweł Katolik, prezes Zarządu KATOLIK GROUP, globalny dystrybutor dodatków piekarniczych i cukierniczych.

DANKO Hodowla Roślin Sp. z o. o. ogłasza przetarg na 

Remont generalny warsztatu w Modzurowie w Zakładzie Nasienno – Rolnym w Modzurowie, woj. śląskie (zamówienie nie jest zamówieniem publicznym)

Ogłoszenie płatne

Rolnicy sprawdzali pod Bieńkowicami plonowanie kukurydzy  

Która z odmian kukurydzy daje najwyższe plony? Na polu Gerarda Firy, między Raciborzem, a Bieńkowicami odbyła się dziś wczesnym popołudniem prezentacja z udziałem ekspertów. Sprawdzono 30 odmian kukurydzy.

DANKO Hodowla Roślin ogłasza przetarg 

na BUDOWĘ OGRODZENIA TERENU ZAKŁADU (przetarg nie jest zamówieniem publicznym)  

Ogłoszenie płatne

Jak Nadleśnictwo Rybnik poradziło sobie z zapłatą haraczu? 

W minionym roku opinia publiczna oburzyła się informacją o wymuszeniu na Lasach Państwowych przekazania do budżetu państwa 800 mln zł i kolejnych środków przez następne lata. Wbrew zapowiedziom opozycji, nie zabiło to lasów, a pracownicy leśni dalej robią to co do nich należy. Na nasze pytania o miniony i bieżący rok odpowiedział...

Rumuni kochają głubczycki jogurt  

Tuż przed świętami podpisali kontrakt na dostarczanie swoich wyrobów do całej sieci Tesco w Polsce. Poprzez Lidla, w jogurt grecki zaopatrują prawie cały rynek rumuński. Pod marką Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Głubczyce można kupić jej produkty w Leclercu, sklepach PSS Społem oraz firmowych w Głubczycach i Kietrzu. I nie ma...

Raciborski Agromax ze złotą odznaką za zasługi dla województwa 

Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Agromax z Raciborza uhonorowane zostało Złotą Odznaką za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Wyróżnienie to zostało przyznane na wniosek Raciborskiej Izby Gospodarczej, której przedsiębiorstwo jest członkiem.

#jedzjabłka: 94 proc. Polaków je jabłka  

94 proc. Polaków w ciągu ostatnich 12 miesięcy spożywało jabłka - wynika z badania ARC Rynek i Opinia. Ulubione gatunki jabłek wśród Polaków to papierówka, antonówka, lobo, jonagold i malinówka.

DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. ogłasza przetarg 

na malowanie warsztatu w Modzurowie w Zakładzie Nasienno - Rolnym w Modzurowie, woj. śląskie  (przetarg nie jest zamówieniem publicznym)

Ogłoszenie płatne

DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. ogłasza przetarg 

na wykonanie drzwi do hali udojowej w Zakładzie Nasienno - Rolnym w Modzurowie, woj. śląskie (przetarg nie jest zamówieniem publicznym)  

Ogłoszenie płatne

DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. ogłasza przetarg  

na budowę wanny dezynfekcyjnej w Zakładzie Nasienno - Rolnym w Modzurowie, woj. śląskie (przetarg nie jest zamówieniem publicznym)  

Ogłoszenie płatne

Ogłoszenie o przetargu firmy Danko Hodowla Roślin Sp. z o.o. 

DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. z/s w Choryni Choryń 27, 64-000 Kościan, woj. wielkopolskie ogłasza przetarg na zakup 3 sztuk budek grupowych dla cieląt w Zakładzie Nasienno - Rolnym w Modzurowie, woj. śląskie (przetarg nie jest zamówieniem publicznym)  

Ogłoszenie płatne

Zobacz więcej