Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Uczniowie z Radlina są blisko przyrody 

W Zespole Szkolno-Sportowo-Artystycznym realizowany jest projekt „Cztery pory roku - w lesie”.

Simona Bugdol z raciborskiego Ekonomika mistrzynią bezpieczeństwa w gospodarstwie – jej wizja nagrodzona. Zobaczcie wideo  

Uczennica klasy Va Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, Simona Bugdol z Kornowaca, zdobyła I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży "Moja Wizja Zero – Bezpiecznie z Niebezpiecznymi Substancjami w Gospodarstwie Rolnym". Finałowa gala konkursu filmowego odbyła się 24 listopada w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa...

„Ogród Zmysłów”, czyli ekopracownia pod chmurką powstała przy ZPSWR w Wodzisławiu Śląskim 

Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. to największa w powiecie wodzisławskim i jedna z większych w regionie placówek zapewniających usługi edukacyjne dzieciom i młodzieży o specjalnych potrzebach.  Lekcje w tej wyjątkowej szkole będą jeszcze bardziej atrakcyjne i interesujące. A to za sprawą "Ogrodu...

Otwarcie zielonej pracowni w Krzyżkowicach [ZDJĘCIA]  

W szkole podstawowej nr 3 w Pszowie - Krzyżkowicach odbyło się oficjalne otwarcie zielonej pracowni. 

W Raciborzu powstaje kolejny ogród deszczowy. Gdzie konkretnie?  

Pod Szkołą Podstawową nr 13 w Raciborzu powstaje ogród deszczowy, drugi taki na terenie miasta. Ma być gotowy w pierwszej połowie listopada.

W Rydułtowach otwarli zieloną pracownię [ZDJĘCIA]  

W Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach (ul. Skalna) została otwarta zielona pracownia. 

Szkoła w Rudniku będzie organizowała zajęcia w ogródku dydaktycznym   

Współczesne technologie powodują, że dzieci i młodzież zamykają się w domach, wykazując coraz mniejsze zainteresowanie środowiskiem, w którym żyją. Prowadzi to do mniejszej aktywności uczniów i zobojętnienia na problemy ekologiczne ziemi. Stąd realizacja działania edukacyjno-ekologicznego w obszarze tematycznym „zrównoważony...

Burmistrz, ksiądz, leśniczy, strażacy, byli i obecni radni z naszego regionu odebrali odznaczenia nadane przez Prezydenta Andrzeja Dudę  

Szesnatu mieszkańców naszego regionu zostało odznaczonych krzyżami za zasługi, jedna osoba otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Dzieci z raciborskiego przedszkola nr 9 uwielbiają zajmować się swoim warzywnikiem   

Czy na drugie śniadanie może być coś smaczniejszego niż ogórki, poziomki i marchewki z własnego ogródka? Sądząc po uśmiechach małych ogrodników z raciborskiego przedszkola nr 9 (ZSP nr 2), odpowiedź jest jednoznaczna.

Zielony teren przy przedszkolu w Rudniku zamieniono w ogródek. Rosną tam warzywa i owoce [ZDJĘCIA]  

Spostrzeżenia nauczycieli dotyczące złych nawyków żywieniowych wśród dzieci, niechęci do spożywania warzyw, niewystarczającej znajomości sposobu uprawy warzyw i ziół, zainspirowały nauczycielki rudnickiego przedszkola do rozpoczęcia w II półroczu roku szkolnego działań mających na celu zagospodarowanie terenu w pobliżu przedszkola...

W Nędzy powstała strefa bioróżnorodności. Co to za miejsce? 

1 czerwca w Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Nędzy uroczyście otwarto strefę bioróżnorodności - projekt zrealizowany z inicjatywy klasy III pod opieką wychowawczyni Sylwii Linek - zwycięzców XI edycji programu Planeta Energii.

Uczniowie z Nędzy poznali sposoby dbania o bezpieczeństwo na wsi [ZDJĘCIA]  

Na wsi należy szczególnie dbać o bezpieczeństwo ze względu na różnorodne zagrożenia. Wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Nędzy, gdzie we wtorek 21 marca zorganizowano warsztaty gwoli przysłowia „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

Najmłodsi już wiedzą jak zachować się w gospodarstwie [ZDJĘCIA]  

W zeszłym roku w Krzanowicach, w tym roku w Pogrzebieniu. Od dwóch lat Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Raciborzu wspólnie z placówkami oświatowymi organizuje dzień bezpieczeństwa. To wydarzenie mające na celu przestrzeganie najmłodszych przed niebezpieczeństwami czyhającymi w gospodarstwach.