Łączy ich miłość i... pasja do koni. Wstąp razem z nami na ranczo Malinowskich 

Ona - oligofrenopedagog, instruktor hipo i dogoterapii, on z zawodu górnik. Aleksandra Łazińska-Malinowska i Przemek Przemek Malinowski poznali się 17 lat temu i od tej pory wspólnie dzielą pasję do koni. W tym roku na swoim dwuhektarowym...

Tomek Wędzony z Żor wygrywa 2. edycję programu Farma 

Zgodnie z głosowaniem widzów, finałowy odcinek programu Farma przyniósł szczęście Tomkowi Wędzonemu z Żor, który nie dość, że dotarł do ścisłego finału, uzyskał największe uznanie widzów. 

Farmer Tomek z Żor zyskał uznanie widzów. Czy zobaczymy go w finale? 

Żorzanin Tomasz Wędzony zdobył serca widzów obecnej edycji programu „Farma” w telewizji Polsat. Pytamy go o to, co dał mu udział w programie, co zaskoczyło go na „Farmie” oraz jakie ma plany na siebie po telewizyjnym debiucie.

Półtora miliona złotych dla działkowców z województwa śląskiego. Rusza nabór wniosków 

Rodzinne ogrody działkowe mogą otrzymać pieniądze m.in. na: prace budowlane, modernizację alei i dróg ogrodowych wraz odwodnieniem, zakup zbiorników wody deszczowej czy meliorację.

W Rogoźnej podziękowali za plony na Dożynkach oraz otworzyli nową szkołę na 200 lat szkolnictwa [ZDJĘCIA]  

Przy Szkole Podstawowej nr 8 w Rogoźnej odbyła sie 4 września 2021 podwójna uroczystość. Najpierw dokonano oficjalnego otwarcia nowego budynku szkoły, a później mieszkańcy dzielnicy wzięli udział w Święcie Plonów. 

Dożynki 2019. Maków z korowodem, który imponował sąsiadom [ZDJĘCIA, WIDEO]   

Makowski korowód, mimo, że miejscowość nie należy do największych w gminie, był okazały. Pojechały w nim dwie bryczki, dwie duże przyczepy pełne gości i tradycyjnie już liczni rowerzyści. Była też jedna wesoła scenka w rytmie najnowszych przebojów polskiego popu. Starostami zostali nowy sołtys i nowa pani radna gminna.

Dożynki 2019. Żerdziny w korowodzie do kaplicy   

- Nie było na szczęście żadnych kataklizmów, więc plony mieliśmy tu dobre - podsumował tegoroczne żniwa sołtys Żerdzin Bernard Franiczek. Święto plonów we wsi odbywa się - w części rozrywkowej - przy remizie OSP. Msza dożynkowa miała miejsce w samo południe, w miejscowej kaplicy.

Ciasteczka z żółtkiem i królicze ule na Wielkanocnych Stołach  

To już 11. Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych w Pietrowicach Wielkich. 15 stoisk przygotowano dla zwiedzających imprezę w centrum społeczno - kulturalnym. Reprezentowane było 7 gmin powiatu poza jego stolicą. - Niestety Racibórz nigdy nie pokazał się na naszym konkursie - żałują organizatorzy. Tymczasem wygrywają tu wszyscy uczestnicy.

Szukają żony dla rolnika na dożynkach w Rudniku  

Gmina Rudnik obchodzi dziś swoje święto plonów. Przewodzą mu starości Ewelina Kenig i Michał Mrowiec. Przez centrum stolicy gminy przejechał już dożynkowy korowód. W nim m.in. kilka ciekawych ofert matrymonialnych...

Łączy ich miłość i... pasja do koni. Wstąp razem z nami na ranczo Malinowskich 

Ona - oligofrenopedagog, instruktor hipo i dogoterapii, on z zawodu górnik. Aleksandra Łazińska-Malinowska i Przemek Przemek Malinowski poznali się 17 lat temu i od tej pory wspólnie dzielą pasję do koni. W tym roku na swoim dwuhektarowym ranczu w Gogołowej otwarli zajęcia z hipoterapii.