Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

5 najciekawszych okazów z wystawy zwierząt egzotycznych w Radlinie [ZDJĘCIA]

W dniach od 6 do 11 lutego w sali kameralnej MOK Radlin trwa wystawa zwierząt egzotycznych. Odwiedziliśmy to miejsce by znaleźć 5 najciekawszych okazów, które można tam zobaczyć. 

5 najciekawszych okazów z wystawy zwierząt egzotycznych w Radlinie [ZDJĘCIA]
Ptasznik różowy, nieagresywny. Nazywa się Zuzia

O wystawie zwierząt egzotycznych

Wystawa składa się z ponad 40 różnych osobników pajęczaków, pochodzących ze wszystkich zamieszkałych kontynentów. Zobaczysz takie gatunki jak Latrodectus menavodi - czarna wdowa, Theraphosa blondi - ptasznik goliat i wiele innych. Dla najmłodszych przygotowano specjalny kącik dziecięcy, a wszystkie atrakcje są wliczone w cenę biletu. Dla odważnych jest możliwość trzymania na ręce niegroźnego pająka oraz zrobienie sobie z nim zdjęcia. 

Odważnych nie brakuje nawet wśród najmłodszych

5 najciekawszych okazów na wystawie

1. Skorpion hadrurus arizonensis

Hadrurus arizonensis

Jest największym skorpionem występującym w Ameryce Północnej, dorasta nawet do 14 cm. Ubarwiony jest w różnych odcieniach żółci. W świetle UV oraz przy pełni księżyca... świeci.

2. Skorpiony Heterometrus Silenus

Heterometrus Silenus

Gatunek o łagodnym usposobieniu, rzadko korzysta z kolca jadowego. Ten gatunek zamieszkuje głównie lasy deszczowe i wilgotne lasy równikowe. Jest zwierzęciem naziemnym i nocnym. Żywi się owadami i małymi zwierzętami. Poluje głównie w nocy. Również świeci pod lampą UV.

3. Ptasznik czerwonokolanowy

Ptasznik czerwonokolanowy

Został wciągnięty na listę gatunków prawnie chronionych. Obecnie więcej osobników tego gatunku znajduje się w domach niż na wolności. Rozmnaża się je z dużym powodzeniem w hodowlach. Nie jest jadowity. 

4. Tarantula niebieskozielona

Tarantula niebieskozielona

Ma charakterystyczne ubarwienie składające się z jasnozielonego ciała i niebieskozielonych odnóży. Poluje na owady i inne małe zwierzęta. Jest stosunkowo agresywny i może bronić się przed potencjalnym zagrożeniem.

5. Czarna wdowa

Czarna wdowa

Charakterystyczny wygląd nadaje mu czerwona plama w kształcie klepsydry po stronie brzusznej. Co ciekawe, są jadowite, ale nie są agresywne. Włókna pajęczyny bywają tak twarde, że wydają słyszalny dźwięk, gdy się je rozrywa.

Wystawa czynna jest w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp jest płatny. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].