Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Nacyna w Rybniku biała i spieniona. Została zanieczyszczona [ZDJĘCIA]  

Służby ustalają przyczyny i niwelują skutki zanieczyszczenia Nacyny. Spieniona woda, zabarwiona na biało wzbudziła niepokój mieszkańców miasta. Pobrano próbki do badań, które mają dać odpowiedź na pytanie o przyczynę i źródło zdarzenia.

Pożar młodnika w Rybniku. Ogień gaszono również z powietrza [ZDJĘCIA]  

Strażacy z Rybnika dwukrotnie byli wzywani dziś do gaszenia pożarów. Ogień strawił samochód dostawczy, godzinę później płomienie ogarnęły młodnik przy Mikołowskiej.

Smutne wieści. Zmarł Teofil Hytroszek, prezes honorowy OSP Zawada 

Ochotnicza Straż Pożarna w Zawadzie poinformowała o śmierci Teofila Hytroszka, wieloletniego prezesa, społecznika, samorządowca i gołębiarza. 

Doprowadził do wywrócenia się maszyny rolniczej. Kolizja także na mycie w Raciborzu 

17-latek i 21-latka sprawcami dwóch kolizji do jakich doszło w Raciborzu we wtorkowy wieczór. Oboje zostali ukarani mandatami.

Kto zanieczyścił Leśnicę? „Smród i piana w wodzie” przez głupotę 

Do naszej redakcji zaczęły napływać wiadomości i telefony od zaniepokojonych Czytelników, którzy zwracali uwagę na stan rzeki Leśnicy w Wodzisławiu Śląskim. Potwierdziliśmy, że stan rzeki znacznie się pogorszył.

Historyczna Szkoła Główna Służby Pożarniczej zmieniła się w Akademię 

1 sierpnia nastąpiła zmiana nazwy wieloletniej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Od dziś uczelnia nosi nazwę Akademia Pożarnicza, co uwzględnia oraz podkreśla jej rozwój dydaktyczny i naukowy. Absolwenci tej uczelni pełnią służbę we wszystkich komendach PSP na terenie całej Polski. 

Śnięte ryby na granicznym odcinku Odry. Trwa akcja polskich i czeskich strażaków. Do Chałupek przejechał wojewoda [ZDJĘCIA]  

Strażacy z JRG Racibórz, JRG Wodzisław Śląski oraz z Czech, a także policjanci i inne służby biorą udział w akcji na granicznym odcinku Odry, która związana jest z masowym śnięciem ryb.

Rodzinny festyn z mundurem w Bluszczowie [ZAPOWIEDŹ] 

W przyszłą niedzielę, 28 maja na terenie Zajazdu Hacjenda w Bluszczowie odbędzie się rodzinny festyn z wieloma atrakcjami. 

Ogromny pożar w Budziskach. Rolnik szacuje, że stracił około 1,6 mln złotych [ZDJĘCIA]  

- Nadal nie mogę uwierzyć w to, co wydarzyło się w nocy - mówi Nowinom Roman Wiencierz, rolnik z Budzisk (gm. Kuźnia Raciborska), w którego gospodarstwie doszło do pożaru. Spłonęła jedna z wiat oraz wszystko to, co znajdowało się w środku. Na szczęście nie ma strat w zwierzętach.

Z poradnika Ogrodnika Kazika. Kompostownik czyli serce każdego ogrodu 

Sympatyczny miłośnik ogrodniczych harców zajął się tym razem miejscem do składowania posiekanych gałęzi, skoszonej trawy, trocin i innych resztek, wymieszanych z ziemią.

"Nie mamy jak pracować i spłacać długów". Lider AgroUnii przyjechał w okolice Kietrza 

Komornik zajął ciągnik, który służył rodzinie Lachów z Dzierżysławia do pracy w gospodarstwie. Rolnicy twierdzą, że bez tej maszyny nie mogą dalej pracować i spłacać długów.

Rosną sterty tworzyw sztucznych 

Przez lata rolnicy nie mieli większych kłopotów z pozbyciem się m.in. zużytej folii po nawozach i środkach ochrony roślin. Na odpad był spory popyt ze strony licznych zakładów utylizacyjnych. Rzeczywistość jednak się zmieniła. Gospodarze od pewnego już czasu mierzą się z problemem utylizacji tych odpadów, ponieważ nikt nie chce...

Głód ziemi i apetyt na 2300 hektarów. Radny Mura mobilizuje rolników z powiatu raciborskiego  

Łukasz Mura radny powiatowy i asystent senatorki Ewy Gawędy zaprosił rolników z powiatu raciborskiego na spotkanie informacyjne dotyczące gruntów uprawnych Skarbu Państwa. 2300 ha dzierżawione obecnie przez spółkę Agromax może za niespełna 3 lata trafić w ręce rolników indywidualnych.

Pszczoły giną na potęgę. Pszczelarze apelują do rolników: tracimy na tym wszyscy! 

Zarówno rolnictwo, jak i pszczelarstwo, to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy. To również pasja i styl życia. Jednak ważna jest współpraca pomiędzy tymi dziedzinami, by nie szkodzić pszczołom poprzez nieodpowiednie stosowanie środków ochrony. Niedawno apel w tej sprawie popłynął z Rudnika.