Z poradnika Ogrodnika Kazika. Kompostownik czyli serce każdego ogrodu 

Sympatyczny miłośnik ogrodniczych harców zajął się tym razem miejscem do składowania posiekanych gałęzi, skoszonej trawy, trocin i innych resztek, wymieszanych z ziemią.

"Nie mamy jak pracować i spłacać długów". Lider AgroUnii przyjechał w okolice Kietrza 

Komornik zajął ciągnik, który służył rodzinie Lachów z Dzierżysławia do pracy w gospodarstwie. Rolnicy twierdzą, że bez tej maszyny nie mogą dalej pracować i spłacać długów.

Rosną sterty tworzyw sztucznych 

Przez lata rolnicy nie mieli większych kłopotów z pozbyciem się m.in. zużytej folii po nawozach i środkach ochrony roślin. Na odpad był spory popyt ze strony licznych zakładów utylizacyjnych. Rzeczywistość jednak się zmieniła. Gospodarze od pewnego już czasu mierzą się z problemem utylizacji tych odpadów, ponieważ nikt nie chce...

Głód ziemi i apetyt na 2300 hektarów. Radny Mura mobilizuje rolników z powiatu raciborskiego  

Łukasz Mura radny powiatowy i asystent senatorki Ewy Gawędy zaprosił rolników z powiatu raciborskiego na spotkanie informacyjne dotyczące gruntów uprawnych Skarbu Państwa. 2300 ha dzierżawione obecnie przez spółkę Agromax może za niespełna 3 lata trafić w ręce rolników indywidualnych.

Pszczoły giną na potęgę. Pszczelarze apelują do rolników: tracimy na tym wszyscy! 

Zarówno rolnictwo, jak i pszczelarstwo, to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy. To również pasja i styl życia. Jednak ważna jest współpraca pomiędzy tymi dziedzinami, by nie szkodzić pszczołom poprzez nieodpowiednie stosowanie środków ochrony. Niedawno apel w tej sprawie popłynął z Rudnika.