Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Henryk Siedlaczek w Senacie: rolnikom z powiatu raciborskiego grozi bankructwo 

Senator Koalicji Obywatelskiej Henryk Siedlaczek przedstawił na forum izby wyższej parlamentu problemy zgłoszone mu przez protestujących rolników. Ci odwiedzili jego biuro senatorskie podczas wizytacji biur parlamentarzystów. Zostawiali im...

Robert Pabian awansował na szefa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. W przeszłości był nadleśniczym w Rudach 

Pabiana mianował na nowe stanowisko dyrektor generalny Lasów Państwowych. Były nadleśniczy, ostatnio był zatrudniony jako inżynier w Strzelcach Opolskich. W Katowicach zastąpił Damiana Siebera.

Gaz na ulicach, płonące opony i armatki wodne - tak relacjonuje protest rolników w Brukseli europosłanka Izabela Kloc 

- Byliśmy tam w środku, w centrum wydarzeń. Było dość gorąco. Płonęły opony. W pewnym momencie policja zaczęła strzelać gazem łzawiącym, z armatek lała się woda. No i ja też, można powiedzieć, oberwałam - powiedziała Interii Izabela...

Grzegorz Braun przyjechał wozem strażackim, aby poprzeć Romana Fritza. Spotkanie Konfederacji w Wodzisławiu Śląskim  

15 maja odbyło się spotkanie z Romanem Fritzem, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego, gościem specjalnym był poseł Grzegorz Braun. Obecni byli też parlamentarzyści z innych państw, którzy wyrazili swoje poparcie dla Konfederacji i Fritza.

Patryk Jaki w Wodzisławiu Śląskim. "Zielony ład jest jak arbuz. Na zewnątrz zielony a w środku czerwony jak komunizm" [ZDJĘCIA]  

W Wodzisławiu Śląskim odbyło się otwarte spotkanie z Patrykiem Jakim, obecnym europosłem oraz kandydatem w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Wielki protest przeciwko Zielonemu Ładowi. Biorą w nim udział także górnicy z JSW 

"Precz z Zielonym Ładem" - pod takim hasłem odbędzie się dziś (10.05) wielki protest rolników w Warszawie. Związkowcy mają przejść z placu Zamkowego przed Sejm. 

Konwencja PiS w Warszawie. "Idziemy do tego parlamentu, żeby odrzucić Zielony Ład" 

W Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawiono główne punkty programu, które będzie realizować partia. Liderem będzie była premier Beata Szydło.

Henryk Siedlaczek w Senacie: rolnikom z powiatu raciborskiego grozi bankructwo 

Senator Koalicji Obywatelskiej Henryk Siedlaczek przedstawił na forum izby wyższej parlamentu problemy zgłoszone mu przez protestujących rolników. Ci odwiedzili jego biuro senatorskie podczas wizytacji biur parlamentarzystów. Zostawiali im wtedy w prezencie gnojowicę. - Wielu rolnikom grozi utrata płynności finansowej, a nawet bankructwo...

Wybory do Parlamentu Europejskiego. PKW podała liczbę wyborców 

Zgodnie z postanowieniem Prezydenta RP z 11 marca 2024 r. głosowanie odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca 2024 r. w godz. 7.00-21.00. 

Poseł Jabłoński nazwał idiotą rolnika od transparentu z Putinem. "Durny transparent nie unieważnia całego protestu" 

- Uważam, że jest do zdecydowanie próba zdyskredytowania protestu - mówi były wiceminister spraw zagranicznych o oświadczeniu MSZ. - Ten idiota, który to zrobił, jest temu winny, przede wszystkim, natomiast jeśli ktoś chce tym jednym transparentem zasłonić realne przyczyny, jakie stoją za tym protestem, to tak naprawdę on działa w...

Robert Pabian awansował na szefa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. W przeszłości był nadleśniczym w Rudach 

Pabiana mianował na nowe stanowisko dyrektor generalny Lasów Państwowych. Były nadleśniczy, ostatnio był zatrudniony jako inżynier w Strzelcach Opolskich. W Katowicach zastąpił Damiana Siebera.

Gaz na ulicach, płonące opony i armatki wodne - tak relacjonuje protest rolników w Brukseli europosłanka Izabela Kloc 

- Byliśmy tam w środku, w centrum wydarzeń. Było dość gorąco. Płonęły opony. W pewnym momencie policja zaczęła strzelać gazem łzawiącym, z armatek lała się woda. No i ja też, można powiedzieć, oberwałam - powiedziała Interii Izabela Kloc eurodeputowana z PiS.

Interpelacje, zapytania, wypowiedzi. Jak wygląda aktywność posłów z naszego regionu? 

15 października odbyły się w Polsce wybory parlamentarne, zaś 13 listopada rozpoczęło się pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji. Sprawdziliśmy, jak wygląda aktywność sejmowa posłów z okręgu nr 30.

Donald Tusk premierem. PiS i Konfederacja przeciw 

W związku z nieudzieleniem przez Sejm wotum zaufania rządowi premiera Morawieckiego inicjatywa wyboru nowego rządu przeszła na Sejm. 

Sejm nie udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego 

W kolejnym dniu posiedzenia Sejmu odbyło się głosowanie nad wnioskiem o udzielenie wotum zaufania dla premiera Mateusza Morawieckiego. 

Małgorzata Kidawa - Błońska marszałkiem Senatu. W marcu gościła w Gorzycach 

Nową marszałek Senatu została Małgorzata Kidawa - Błońska. Poparcia udzieliło jej 66 senatorów, kontrkandydat Marek Pęk z PiS-u otrzymał 33 głosy. 

Burmistrz, ksiądz, leśniczy, strażacy, byli i obecni radni z naszego regionu odebrali odznaczenia nadane przez Prezydenta Andrzeja Dudę  

Szesnatu mieszkańców naszego regionu zostało odznaczonych krzyżami za zasługi, jedna osoba otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Wybory parlamentarne 2023. Co musisz wiedzieć o głosowaniu? 

Kto może głosować? Ilu parlamentarzystów wybieramy? Jakie są okręgi wyborczy? Czy można oddać głos na dwie osoby? - na te i inne pytania odpowiadamy w specjalnie przygotowanym materiale dotyczącym wyborów.