Komenda wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej podsumowała działania związane z powodzią na terenie województwa śląskiego.
Główny Inspektor Sanitarny wydał w poniedziałek (16.09.) specjalne ostrzeżenie. Obowiązuje również dla naszego województwa.
Oświadczenie w sprawie konieczności zakazu prowadzenia mediów przez władze samorządowe.
Sezon dożynkowy w Żorach w pełni - tylko w niedzielę, 1 września, świętowały trzy żorskie dzielnice: Rój, Rogoźna i Baranowice. Nie zabrakło oczywiście barwnych korowodów dożynkowych, specjalnie na ten moment przygotowanego bochenka chleba, i szalonej zabawy.
W Żorach jako pierwsi w podzięce za plony ulicami dzielnicy przejechali mieszkańcy Rownia i Folwarków. W uroczystościach dożynkowych po raz pierwszy w roli wiceprezydenta wystąpił Leszek Hoderny, a autorka tegorocznego kołocza dożynkowego, Iwona Sitko, uchyliła nam rąbka tajemnicy związanej z jego recepturą.
Ministerstwo Infrastruktury informuje, że wynaleziony przez polskich naukowców preparat SinStop jest całkowicie naturalny i oparty na bazie krzemu. Badania wykazały jego wysoką skuteczność w hamowaniu zakwitów wody. Resort dodaje, że jest to przełom na skalę światową.
W niedzielę, 18 sierpnia odbędzie się tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Zaproszenie wystosował arcybiskup Adrian Galbas. Mszy świętej na kalwaryjskim wzgórzu, której będzie przewodniczył kard. Gerhard Ludwig Müller, który wielokrotnie krytycznie odnosił się do niektórych decyzji Watykanu.
W drugiej części wywiadu z lekarzem weterynarii Agatą Bytner, która od 15 lat zajmuje się leczeniem zwierząt, specjalizującą się w leczeniu dyskopatii psów, rozmawiamy o chorobach psów i kotów, wściekliźnie i włośnicy i innych aspektach wetererynarii.
To, co dla jednych oznacza rozwój, dla innych może być utrudnianiem życia. Do takiej sytuacji doszło w żorskiej dzielnicy Rogoźna. Miasto przymierza się tam do budowy nowej drogi, mającej połączyć powstające tam od kilkunastu lat domy jednorodzinne z aleją Armii Krajowej. Problem w tym, że nowa jezdnia przetnie dwa duże gospodarstwa...
Dwa źrebaki i ich starszy kolega spacerowali po jezdni oraz pasie zieleni. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a całe i zdrowe zwierzęta wróciły pod opiekę właściciela.
Trwa VIII Międzynarodowy Spis Bociana Białego. To akcja, którą przeprowadza się raz na 10 lat. Tysiące osób dociera do gniazd bocianów, by określić ich liczebność. Dlaczego ptaki wyruszają w długą podróż z Afryki do Polski? Co bociany robią na tzw. sejmikach? Dlaczego upodobały sobie towarzystwo człowieka? Odpowiedzi na te oraz...
- Politycy – zróbcie coś nie tylko dla zagranicznych gigantów technologicznych, ale też dla Polski, Polek i Polaków - apelują dziennikarze i wydawcy polskich mediów.
Trucie pszczół przez środki ochrony roślin, ciepła zima i brak roślin miododajnych. Z takimi problemami borykają się pszczelarze.
Lasy Państwowe doniosły, że Fundusz Leśny oraz środki przeznaczone na ich utrzymanie zostały bezwzględnie wykorzystane przez polityków Suwerennej Polski w latach 2020-2023. Audyt w tej sprawie ujawnił liczne nieprawidłowości, co prowadzi do podejrzeń o popełnienie przestępstw. Dyrektor generalny, Witold Koss, podkreśla konieczność...
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór. Kobieta została zaatakowana przez pytona tygrysiego, który ugryzł ją w dłoń, a następnie owinął się wokół jej przedramienia. 41-latka trafiła do szpitala.
Posłanka, radna wojewódzka i menedżerka mówi Nowinom jak ważna w wyborach europejskich będzie frekwencja. Czy podobnie jak w październikowych wyborach parlamentarnych o wyniku zdecydują młodzi ludzie?
Borys Budka - lider listy KO w wyborach europejskich kocha bieganie. Może dlatego tak dobrze czuje się w maratonie wyborczym, w którym bierze udział od ponad roku, a ten wciąż się nie kończy.