Głosowanie poprzedziła dwugodzinna dyskusja. Radni pytali m.in. o kwestie innych lokalizacji oraz ewentualnych korzyści dla mieszkańców Niewiadomia, które kompensowałyby im budowę biogazowni w ich dzielnicy.
Wojciech Król Mysłowice promował przez muzykę. Polskę witał z telewizją śniadaniową w TVP. Unię Europejską przywitał filmem, który okazał się jego pierwszą ścieżką zawodową.
Mieszkańcy Rybnika-Niewiadomia sprzeciwiają się budowie biogazowni. Spotkanie z prezydentem Piotrem Kuczerą nie zmieniło ich nastawienia do tej inwestycji.
- Zapraszamy mieszkańców Rybnika zainteresowanych tematem planowanej budowy biogazowni w dzielnicy Niewiadom, do udziału w otwartym spotkaniu informacyjnym, we wtorek, 21 maja, o godz. 18.00 - informuje Urząd Miasta Rybnika.
Andrzej Guła - lider Polskiego Alarmu Smogowego cieszy się z postępów w walce z tzw. kopciuchami. Ich liczba wciąż spada, a przybywa ekologicznych źródeł ciepła.
Do historii samorządu przejdzie niczym święty Jerzy pogromca smoka. Jakub Chełstowski pokonał smoga, bo wdrożył w życie uchwałę antysmogową pomimo licznych sprzeciwów.
Rozbudowa zaplecza technicznego Kolei Śląskich, pozyskanie środków i zamówienie dziesiątek nowych składów, rozbudowa siatki połączeń regionalnego przewoźnika czy rosnące płace załogi Kolei Śląskich – to wszystko nie byłoby możliwe bez marszałka i województwa śląskiego, które jest 100-proc. właścicielem...
Materiał partnera
Kazimierz Karolczak przewodniczy zarządowi Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. To pierwsza zinstytucjonalizowana metropolia w Polsce.
Historyczność Pszczyny robi wrażenie, przyciąga turystów. Władze miasta stawiają na rozwój infrastruktury dla wypoczywających w Pszczynie. Ponad 30 mln zł z funduszy unijnych wydano na rozbudowę tras rowerowych na pszczyńskiej ziemi. Cyklistów widać tu na każdym kroku.
Leśnicy patrzą z niedowierzaniem na widok, gdy ktoś decyduje się wywozić śmieci do rezerwatu Łężczok. - Śmieci w lesie to wyjątkowo bolesny temat - komentują.
Jak ważny jest wizerunek, nasza rozmówczyni wie doskonale, bo przez lata zajmowała się tym profesjonalnie. Z panią Katarzyną Kuczyńską-Budką, radną Miasta Gliwice spotkaliśmy się w siedzibie Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej, mieści się przy ulicy Zwycięstwa. - Mieszkałam w pobliżu - wspomina nasza rozmówczyni. Przynależność...
W Zabrzu czuć ducha historii przy zachowaniu nowoczesności. Miasto poradziło sobie z dwucyfrowym bezrobociem, otwierając strefę ekonomiczną i rozwijając nowe sektory jak na przykład turystykę. Marka zabytkowej kopalni Guido jest dziś równie słynna co piłkarskiego Górnika.
Ze względu na ciszę wyborczą, która rozpoczyna się w sobotę i trwa do końca głosowania w niedzielę wieczorem, ograniczamy możliwość komentowania informacji zamieszczonych w portalach: agronowiny.pl, ezory.pl, jastrzębieonline.pl oraz nowiny.pl.
W czwartek 4 kwietnia do biur poselskich Gabrieli Lenartowicz, Michała Wosia, Pawła Jabłońskiego oraz senatora Henryka Siedlaczka zapukali rolnicy. - Jak byłoby dobrze, to nie byłoby nas tutaj dzisiaj - usłyszeliśmy od gospodarzy. Rolnicy "w prezencie" przynosili gnojowicę oraz zieloną farbę symbolizującą Zielony Ład, całość w estetycznym...
Anna Zasada-Chorab - Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej przyznaje że działalność w sektorze socjalnym jest jej pasją. Samorządność także. To była wiceprezydent Siemianowic Śląskich.
Michał Kirker ma niewiele więcej lat niż unijna przynależność Polski do struktur europejskich. Społecznik, aktor, dziennikarz teraz aspiruje do roli prezydenta Jaworzna.
Informacja o szczątkach dinozaura znalezionych podczas robót przy zbiornikach przeciwpowodziowych to żart Nowin. Co prawda inwestycja faktycznie ma miejsce jednak dotychczas nie znaleziono szczątków. Daliście się nabrać?
AKTUALIZACJA