Łączy ich zawodowa pasja, ogromne poczucie estetyki i dbałości, a przede wszystkim świadomość bezpieczeństwa w prowadzeniu swoich gospodarstw, dzieli – specyfika produkcji, determinowana tradycją, wiedzą i umiejętnościami, które posiedli śląscy rolnicy wyspecjalizowani w uprawie roślin lub hodowli.
Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że od 24 kwietnia do 3 maja br. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona jest akcja wykładania szczepionki przeciwko wściekliźnie dla lisów.
To dziś poważny problem zarówno dla pszczelarzy polskich, jak i europejskich. Na Śląsku straty w rodzinach pszczelich są większe niż w innych regionach kraju. Taką prognozę usłyszeli pszczelarze podczas szkolenia w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nędzy.
Płatności unijne o jakie rolnik może ubiegać się w 2015 r. w ramach nowego PROW, były najważniejszym tematem spotkania, dotyczącego nowego systemu wsparcia bezpośredniego na lata 2014–2020.
Salmonella, afrykański pomór świń, wścieklizna - służby weterynaryjne nie śpią i monitorują sytuację na bieżąco. Jak jest w powiecie raciborskim?
Płatności unijne o jakie rolnik może ubiegać się w 2015 r. w ramach nowego PROW, były najważniejszym tematem spotkania na Zamku Piastowskim w Raciborzu, dotyczącego nowego systemu wsparcia bezpośredniego na lata 2014–2020.
Trwa konferencja Agromax-u w Szonowicach. Relacjonujemy dzień pierwszy.
Jest to już III transza wypłat dla producentów owoców i warzyw poszkodowanych przez embargo rosyjskie.
Erozja wodna oraz możliwości pozyskiwania wsparcia finansowego na przeciwdziałanie temu problemowi, to tematy przewodnie konferencji naukowo-technicznej, pt. „Erozja wodna i metody zapobiegania jej skutkom” organizowanej w dniach 19-20 lutego w Szonowicach (k. Raciborza) przez firmę Agromax z Raciborza i Uniwersytet Rolniczy im. Hugona...
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Raciborzu informuje o wzrastającym w ostatnich tygodniach zagrożeniu wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (podtyp H5N8).
- Po raz drugi zapraszamy do udziału w konkursie, którego celem jest wyróżnienie osób gospodarnych, zaradnych, aktywnych i otwartych na nowoczesne rolnictwo, które promują bezpieczeństwo pracy jak również kreują pozytywny wizerunek rolnictwa i wsi powiatu raciborskiego - informuje Starostwo Powiatowe w Raciborzu.
31 stycznia 2015 r. upływa ustawowy termin na opłacenie składek na ubezpieczenie społeczne rolników i ubezpieczenie zdrowotne.
47 laureatów etapu szkolnego uczestniczyło dziś w finale konkursu "Bezpieczne rolnictwo powiatu raciborskiego". Najlepszym w kategorii indywidualnej okazał się Michał Bańczyk z Gimnazjum w Chałupkach. W kategorii szkół zwyciężyło Gimnazjum z Kornowaca.
Agencja Rynku Rolnego informuje, że od dziś tj. od 29 października 2014 r. producenci owoców i warzyw, którzy chcą skorzystać z kolejnego nadzwyczajnego wsparcia, mogą składać powiadomienia do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta, Oddziału Terenowego ARR.
Coraz rzadziej właściciele pól użyczanych rolnikom pod uprawę zaglądają do przepisów prawa. Częstą praktyką jest odbieranie możliwości pracy na polu bez rocznego okresu wypowiedzenia.
1 maja 2016 roku przestaną obowiązywać ograniczenia w nabywaniu nieruchomości rolnych w Polsce przez obcokrajowców.
Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Agromax z Raciborza uhonorowane zostało Złotą Odznaką za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Wyróżnienie to zostało przyznane na wniosek Raciborskiej Izby Gospodarczej, której przedsiębiorstwo jest członkiem.