W gminie Rudnik powstanie centrum szkoleniowe i edukacyjne dla rolników? Taki plan mają urzędnicy 

- Skarb Państwa na terenie gminy Rudnik posiada bogate zasoby nieruchomości, które idealnie wpisują się w możliwość utworzenia regionalnego centrum szkoleniowego, które swoim zasięgiem może objąć zarówno woj. śląskie jak i opolskie...

Maszyny za miliony oraz rolnicy z krwi i kości, czyli wielki korowód na dożynkach Modzurowa i Szonowic [ZDJĘCIA] 

Korowodu dożynek parafialno-wiejskich Szonowic nie powstydzono by się na niejednych dożynkach gminnych lub powiatowych. Wzięło w nim udział wielu mieszkańców Modzurowa i Szonowic*, nie zabrakło też kilkudziesięciu maszyn rolniczych. Całość...

W gminie Rudnik powstanie centrum szkoleniowe i edukacyjne dla rolników? Taki plan mają urzędnicy 

- Skarb Państwa na terenie gminy Rudnik posiada bogate zasoby nieruchomości, które idealnie wpisują się w możliwość utworzenia regionalnego centrum szkoleniowego, które swoim zasięgiem może objąć zarówno woj. śląskie jak i opolskie - podkreśla wicewójt Tomasz Kruppa. Gdzie mogłoby powstać?

Dożynkowy korowód z maszynami rolniczymi i rowerzystami w drodze z Modzurowa do Szonowic [ZDJĘCIA] [FILM]  

W korowodzie można było zobaczyć szesnaście ciągników rolniczych - od zabytkowego już deutza, przez wysłużone ursusy c360 i zetory, po najnowsze maszyny typu John Deere oraz New Holland. Z okazji dożynek, wszystkie ciągniki zostały pięknie przystrojone.

Kolejne dożynki przed nami. Gdzie będą świętować w nadchodzący weekend? 

Nadchodzi kolejny weekend z dożynkami w powiecie raciborskim. Uroczyście dziękować za plony będą mieszkańcy kilku sołectw w gminach: Krzyżanowice, Pietrowice Wielkie, Rudnik i Kornowac. Sprawdź szczegóły.

Maszyny za miliony oraz rolnicy z krwi i kości, czyli wielki korowód na dożynkach Modzurowa i Szonowic [ZDJĘCIA]  

Korowodu dożynek parafialno-wiejskich Szonowic nie powstydzono by się na niejednych dożynkach gminnych lub powiatowych. Wzięło w nim udział wielu mieszkańców Modzurowa i Szonowic*, nie zabrakło też kilkudziesięciu maszyn rolniczych. Całość wyruszyła z Modzurowa - najpierw objechano tę miejscowość, a następnie udano się do Szonowic.

Święta Trójca postanowiła wrócić na swoje miejsce 

Niezwykła jest historia kapliczki św. Trójcy, która dzięki inwencji sołtys Kariny Lassak stanęła na swym dawnym miejscu, przy drodze w Szonowicach, w pobliżu Restauracji „Dworek”.

Jak zapobiegać erozji wodnej i jej skutkom? Drugi dzień konferencji w Szonowicach  

Niewystarczające środki, ogromne potrzeby, specyfika regionu - to tylko niektóre czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę omawiając kwestię erozji wodnej.

Erozja wodna i metody zapobiegania jej skutkom  

Trwa konferencja Agromax-u w Szonowicach. Relacjonujemy dzień pierwszy.

Pierwsze takie wydarzenie od lat. W Szonowicach odbędzie się konferencja poświęcona erozji wodnej 

Ze zjawiskiem erozji wodnej, czyli procesem niszczenia i zmiany rzeźby powierzchni terenu przez wodę, zmagają się rolnicy z powiatu raciborskiego, a zwłaszcza mieszkańcy gminy Rudnik, na terenie której mieszczą się Szonowice.

Jak zapobiegać erozji gleby? Konferencja w Szonowicach 

Erozja wodna oraz możliwości pozyskiwania wsparcia finansowego na przeciwdziałanie temu problemowi, to tematy przewodnie konferencji naukowo-technicznej, pt. „Erozja wodna  i metody zapobiegania jej skutkom” organizowanej w dniach 19-20 lutego w Szonowicach (k. Raciborza) przez firmę Agromax z Raciborza i Uniwersytet Rolniczy im. Hugona...