Raciborszczyzna podziękuje za plony. Kalendarz imprez dożynkowych 2019

Tradycyjnie z myślą o naszych Czytelnikach przygotowaliśmy kalendarz imprez dożynkowych w powiecie raciborskim. Te ruszają już w najbliższy weekend i potrwają do 29 września.

Raciborszczyzna podziękuje za plony. Kalendarz imprez dożynkowych 2019

17 sierpnia

Łańce: dożynki parafialno-wiejskie

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.30 mszą świętą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łańcach. Korowód dożynkowy wyruszy o 14.30 spod GOK-u – objedzie wioskę i wróci w to samo miejsce. Wtedy rozpocznie się tam festyn. W programie m.in. przekazanie chleba, występ zespołu „Łan”, konkursy, zabawy, darmowe dmuchańce oraz obficie zaopatrzony bufet. Około godziny 20.00 rozpoczęcie zabawy tanecznej.


17 – 18 sierpnia

Roszków: dożynki parafialno-wiejskie

Główna część obchodów odbędzie się w niedzielę 18 sierpnia. Mszę świętą w miejscowym kościele zaplanowano o 10.00. Korowód wyruszy natomiast o 14.30 spod kościoła i będzie kierować się pod wiatę przy ulicy Nowej 20. Tam na mieszkańców będą czekały liczne atrakcje. Gwiazdą wieczoru będą Kasia i Claudia Chwołka.

Bolesław: dożynki parafialno-wiejskie

Zabawa rozpocznie się już w sobotę 17 sierpnia na boisku sportowym przy ul. Tworkowskiej. Część oficjalną tradycyjnie zaplanowano na niedzielę. Msza święta w miejscowym kościele odprawiona zostanie o godzinie 10.00. Wymarsz korowodu o godzinie 14.00 spod remizy OSP w kierunku boiska. W ramach festynu na mieszkańców będą czekać liczne atrakcje, m.in. występy miejscowych zespołów oraz bogato zaopatrzony bufet. – Myślę, że będzie dużo zabawy. Nie zabraknie także szeregu konkursów związanych ze żniwami – mówi sołtys wioski Bertold Fichna.


18 sierpnia

Maków: dożynki parafialno-wiejskie

Świętowanie rozpocznie msza święta zaplanowana na godzinę 11.00. O 14.00 wyruszy korowód dożynkowy. Jak co roku będzie formować się od strony Kornic (na byłym placu buraczanym). Następne atrakcje rozpoczną się już o godzinie 15.00 na terenie za przedszkolem przy ul. Szkolnej. Wydarzenie zwieńczy zabawa taneczna z DJ Mateusz MK.

Żerdziny: dożynki parafialno-wiejskie

Wymarsz korowodu spod remizy OSP zaplanowano na godzinę 11.30 i kierować się będzie w stronę kaplicy w Żerdzinach. Kolejne atrakcje od 15.00 przy remizie. W programie występ młodzieży, zespołu Jinks (16.00) i zabawa taneczna z zespołem AVMix (18.00).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].