Jak informuje ARiMR, rolnicy z terenów popowodziowych, którzy jeszcze nie złożyli wniosków o zwrot opłaconego podatku rolnego za drugie półrocze, mogą ubiegać się o takie wsparcie do 29 listopada 2024 r.
10 listopada 2024 roku, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się tradycyjna uroczystość. Prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie żołnierzom Wojska Polskiego, a także funkcjonariuszom Policji i Państwowej Straży Pożarnej.
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski zwrócił się z apelem do rolników na konferencji prasowej, która odbyła się w trakcie spotkania kierownictwa ministerstwa z wicewojewodami oraz dyrektorami departamentów rolnictwa urzędów wojewódzkich. Termin mija 15 listopada.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje o możliwości zasiłku, który przysługuje rolnikom z terenów dotkniętych powodzią.
Około 2,5 mld zł wypłaci ARiMR w ciągu czterech pierwszych dni realizacji zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2024 r. Wypłaty ruszają od 16 października.
Dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski spotkał się z rolnikami w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. Spotkanie dotyczyło sytuacji związanej z powodzią oraz pomocy rolnikom.
W najnowszym wydaniu AgroNowin piszemy między innymi o skutkach powodzi, która dotknęła nasz region oraz ziemi po Agromaxie. Rozmawiamy też z Tomaszem Kühnem, który od wielu lat prowadzi w Rogowie zakład masarsko-wędliniarski o historii, wyrobach, braku chętnych do nauki zawodu i o przyszłości.
Tradycyjna jesienna wystawa drobnego inwentarza rozpoczęła się w sobotę. Impreza, w której biorą udział hodowcy z całego regionu potrwa dwa dni.
Kolejny raz został zorganizowany zlot samoróbek czyli pojazdów wykonanych samodzielnie przez pasjonatów nietypowej motoryzacji. Tym razem impreza odbyła się na polach w Lubomi.
W związku z nowelizacją przepisów ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa okres pobytu obywateli Ukrainy na terytorium Polski, uznawany za legalny, na mocy przepisów powyższej ustawy, został wydłużony do 4 marca 2024 r. informuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Ustawa z 4 listopada 2022 o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, która weszła w życie 6 stycznia 2023 roku, wprowadza nowe przepisy dotyczące rejestracji - między innymi drobiu, jeleniowatych, koniowatych itd. Okazuje się, że osoba, która na własne potrzeby posiada chociażby jedną kurę, musi ją zarejestrować i co ważne,...
Pokazy polowe i jazdy testowe połączone z prezentacją możliwości najnowszych modeli ciągników we współpracy z różnymi maszynami zielonkowymi, widowiskowy międzynarodowy konkurs dla operatorów maszyn roboczych, zastosowanie automatycznej dokumentacji prac polowych, wykorzystanie dronów w rolnictwie oraz wystawa zwierząt połączona...
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o możliwości weryfikacji danych producentów świń i mleka w ARiMR.