Historyczność Pszczyny robi wrażenie, przyciąga turystów. Władze miasta stawiają na rozwój infrastruktury dla wypoczywających w Pszczynie. Ponad 30 mln zł z funduszy unijnych wydano na rozbudowę tras rowerowych na pszczyńskiej ziemi. Cyklistów widać tu na każdym kroku.
27 kwietnia rusza obowiązkowy system rezerwacji przewozu rowerów w pociągach Kolei Śląskich. Takie rozwiązanie zwiększy komfort wszystkich pasażerów i pozwoli uniknąć sytuacji, w której podróżny nie znajdzie miejsca na swój rower pomimo posiadania biletu na jego przewóz.
Materiał partnera
Jak ważny jest wizerunek, nasza rozmówczyni wie doskonale, bo przez lata zajmowała się tym profesjonalnie. Z panią Katarzyną Kuczyńską-Budką, radną Miasta Gliwice spotkaliśmy się w siedzibie Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej, mieści się przy ulicy Zwycięstwa. - Mieszkałam w pobliżu - wspomina nasza rozmówczyni. Przynależność...
W Zabrzu czuć ducha historii przy zachowaniu nowoczesności. Miasto poradziło sobie z dwucyfrowym bezrobociem, otwierając strefę ekonomiczną i rozwijając nowe sektory jak na przykład turystykę. Marka zabytkowej kopalni Guido jest dziś równie słynna co piłkarskiego Górnika.
Przedstawiciele rolników z naszego regionu złożyli wizytę w biurach europosła i posłów z naszego regionu. Potraktowali równo polityków Lewicy, KO, PiS i Konfederacji. W Rybniku nie zastali ani jednego parlamentarzysty.
Michał Kirker ma niewiele więcej lat niż unijna przynależność Polski do struktur europejskich. Społecznik, aktor, dziennikarz teraz aspiruje do roli prezydenta Jaworzna.
Od dziś (2 kwietnia) na odcinku linii S7 Katowice – Orzesze kursuje nowa para pociągów, która pozwoli na bardziej komfortową podróż w godzinach szczytu. Zmiany na lepsze pojawiły się także na linii Katowice – Tychy Lodowisko.
Materiał partnera
Prezydent najważniejszego ze śląskich miast to wieloletni samorządowiec, kontynuator działań Piotr Uszoka, swego byłego szefa w katowickim urzędzie.
Stanisław Legierski - Przewodniczący rady gminy w Istebnej przez lata był strażnikiem granicznym i docenia dobrodziejstwo braku granic w Unii Europejskiej. Dostrzega też inne korzyści z przynależności Polski do wspólnoty z siedzibą w Brukseli.
W ziemi mikołowskiej Mirosław Duży jest zakochany jak nikt inny. Kiedy Polska stawała się europejska bawił służbowo w Ostrawie, wspomnienia ma wciąż żywe.
GIS ostrzega przed spożyciem sałatki z partii określonej w komunikacie. W jednej z pobranych próbek wykryto bakterię.
- Mamy nadzieję, że każda roślinka trafi do nowego domu lub zostanie komuś podarowana i znajdzie się w nowym, kwiatowym towarzystwie - słyszymy w żorskiej bibliotece. Już za kilka dni szykuje się tam wyjątkowe roślinno-liryczne wydarzenie.
Henryk Siedlaczek był jednym z budowniczych Powiatu Raciborskiego, kiedy ten samorząd stawiał pierwsze kroki. Uważa się nawet za jednego z pionierów Unii Europejskiej bo szkoła w Rudach którą kierował zawiązywała przyjaźnie z niemieckimi placówkami na długo przed podpisaniem polskiej akcesji ze strukturami z Brukseli.
Ministerstwo Finansów przekazało, że nie przedłuży okresowego obniżenia stawki VAT na podstawowe produkty spożywcze. Decyzję uzasadnia spadkową inflacją.
Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Dotyczy przekroczenia najwyższego dopuszczalnego poziomu patuliny w smoothie owocowym.
Kopalnia Ignacy - słynna Hoymgruba jest w Rybniku symbolem przemian jakie to miasto przechodzi w ostatnich latach. Kiedyś matka-żywicielka dla całego regionu dziś industrialna gratka turystyczna. To europejskie fundusze dały jej drugie życie.
Kiedy jeszcze nikt w samorządzie nie słyszał o dotacjach unijnych, Grzegorz Wolnik założył w Rybniku wydział rozwoju, który skupił się na pozabudżetowych funduszach.