Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mistrzostwa Śląska w Grzybobraniu 2023. Zobaczcie, co działo się dziś w Rybniku-Golejowie [ZDJĘCIA]

W zawodach zwyciężyli Hanna i Franciszek Wybraniecz Książenic, którzy zebrali 4,798 kg grzybów, a także Krzysztof Rydzkowski z Rybnika, który znalazł największy okaz o wadze 280 g.

Mistrzostwa Śląska w Grzybobraniu 2023. Zobaczcie, co działo się dziś w Rybniku-Golejowie [ZDJĘCIA]DaV
Najlepsi grzybiarze Śląska ponownie spotkali się na golejowskiej Grzybówce.

9 września na golejowskiej "Grzybówce" zorganizowano siódme "Wielkie Grzybobranie", czyli Mistrzostwa Śląska Grzybobraniu. Najlepsi w dwóch kategoriach - na największą ilość znalezionych grzybów i największy znaleziony okaz - otrzymali puchary, medale i dyplomy.

Łącznie w zawodach w ciągu dwóch godzin zebrano nieco ponad 20 kg borowików, koźlarzy i podgrzybków.

Klasyfikacja zawodów

Kategoria główna - najwięcej znalezionych grzybów

1. Hanna Wybraniec z synem Franciszkiem, Książenice, gmina Czerwionka-Leszczyny – 4 kg 798 g

2. Marcin Biegiesz z synem Wiktorem, Rybnik, dzielnica Golejów – 2 kg 238 g

3. Radosław Kubisz, Góra, powiat pszczyński – 2 kg 10 g

4. Leszek Michalik, Leszczyny, gmina Czerwionka-Leszczyny – 1 kg 734 g

5. Waldemar Miera z synem Adamem, Rybnik, dzielnica Golejów – 1 kg 483 g

Kategoria dodatkowa - najdorodniejszy znaleziony okaz

1. Krzysztof Rydzkowski, Rybnik, 280 g

2. Radosław Kubisz, Góra, powiat pszczyński, 268 g

3. Hanna Wybraniec z synem Franciszkiem, Książenice, gmina Czerwionka-Leszczyny, 176 g

4. Waldemar Miera z synem Adamem, Rybnik, dzielnica Golejów, 173 g

5. Katarzyna Ochojska, Rybnik, 141 g

Krzysztof Rydzkowski zwyciężył w kategorii na największy okaz.

Organizatorem wydarzenia jest Rada Dzielnicy Golejów. - O randze organizowanych przez Radę Dzielnicy Golejów zawodów, które ustępują obecnie już tylko światowemu czempionatowi we Włoszech, grzybiarskim igrzyskom na Litwie, mistrzostwom Starego Kontynentu i mistrzostwom Polski, świadczy to, że od lat w zmaganiach na „Grzybówce” biorą udział mistrzowie świata, mistrzowie Europy, mistrzowie Polski w tej dyscyplinie. Siódma edycja zawodów pokazała, że wciąż jednak w naszej imprezie najważniejszy jest jej integracyjny charakter, możliwość rekreacji, dobra zabawa, w tym wspólna biesiada przy ognisku, a także możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat grzybów i bogactw tutejszych lasów. Niemniej, cenne nagrody też były ważne. W tym roku zwycięzcy otrzymali puchary, pamiątkowe medale, dyplomy, a także np. kuchenkę indukcyjną, robot planetarny, saturator, multicooker, blender kielichowy czy frytownicę – mówi nam Arkadiusz Trzebuniak, przewodniczący zarządu dzielnicy Golejów oraz pomysłodawca i organizator imprezy.

- Golejowskie grzybobranie to naprawdę cenna inicjatywa, podtrzymująca piękną polską tradycję, to też znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną na łonie natury, szansa na poznanie bogactw naturalnych tutejszych lasów, na sąsiedzką integrację, a także na skorzystanie z infrastruktury tutejszej „Grzybówki”. Nasze zawody, co istotne, są dla uczestników bezpłatne, a firma "Domino" PW Dominik Bugajski rokrocznie dba o to, by nikt nie wyszedł z niej głodny. Chciałem podziękować członkom rady dzielnicy Golejów nowej kadencji za trud włożony w organizację imprezy. Bez tak zgranego "teamu" byłoby trudno, szczególnie, że w kwestii finansów właściwie musimy liczyć na siebie – dodaje Arkadiusz Trzebuniak, który już teraz zaprasza wszystkich na przyszłoroczną edycję mistrzostw.

DOTYCHCZASOWI MISTRZOWIE ŚLĄSKA W GRZYBOBRANIU:

EDYCJA

Zwycięzca/-y w kategorii

Najwięcej znalezionych grzybów

Zwycięzca/-y w kategorii

Najwięcej znalezionych grzybów

2017

Dariusz Piątek z synem Gracjanem

Żory

Andrzej Goldberg

Rybnik, dzielnica Golejów

2018

Vytenis Daugudis

Troki, Litwa

Barbara Skupień

Rybnik, dzielnica Golejów

2019

Helena Trzebuniak

Rybnik, dzielnica Golejów

Barbara Smołka z synem Wiktorem

Rybnik

2020

Radosław Kubisz

Góra, powiat pszczyński

Dariusz Wysocki

Rybnik, dzielnica Golejów

2021

Vytenis Daugudis

Troki, Litwa

Grzegorz Szymura z synem Piotrem

Rybnik, dzielnica Golejów

2022

Radosław Kubisz

Góra, powiat pszczyński

Bernadeta Żyrek

Książenice, gmina Czerwionka-Leszczyny

2023

Hanna Wybraniec z synem Franciszkiem

Książenice, gmina Czerwionka-Leszczyny

Krzysztof Rydzkowski

Rybnik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].