15 sierpnia obchodzone są dwie uroczystości. Pierwsza to uroczystość Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Druga to Święto Wojska Polskiego.
W drugiej części wywiadu z lekarzem weterynarii Agatą Bytner, która od 15 lat zajmuje się leczeniem zwierząt, specjalizującą się w leczeniu dyskopatii psów, rozmawiamy o chorobach psów i kotów, wściekliźnie i włośnicy i innych aspektach wetererynarii.
Koła gospodyń wiejskich wpisane do rejestru Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wciąż mogą się starać o przyznanie pomocy finansowej na prowadzenie działalności statutowej. Budżet na ten cel został zwiększony o 10 mln zł – dotychczas wynosił 120 mln zł.
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że 8 sierpnia obchodzimy w Polsce Wielki Dzień Pszczół.
Z lekarzem weterynarii Agatą Bytner, która od 15 lat zajmuje się leczeniem zwierząt, specjalizującą się w leczeniu dyskopatii psów, w pierwszej części naszego wywiadu rozmawiamy o studiach weterynarii i o wykonywanej pracy.
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, zwrócił się do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o zmiany w prawie, które umożliwią ograniczenie eksportu polskiego drewna poza Unię Europejską. Lasy Państwowe dostarczają drewno głównie na polski rynek (jedynie 0,03% [trzy setne procenta] stanowi cały bezpośredni eksport) i są żywo zainteresowane...
Z nowym wójtem Gminy Marklowice Wiesławem Miką rozmawiamy o koniecznych zmianach w funkcjonowaniu urzędu, pozyskiwaniu inwestorów, przyszłości bez kopalni i trwających w gminie inwestycjach.
4 sierpnia na wodzisławskim rynku odbył się tradycyjny jarmark staroci. Impreza jest organizowana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca i przyciąga tłumy pasjonatów z całego regionu.
Trwa badanie satysfakcji pasażerów przygotowane przez Koleje Śląskie. W anonimowej ankiecie w systemie punktowym można ocenić m.in. dostępność informacji o połączeniach, punktualność pociągów, komfort podróży, a także zgłosić swoje sugestie i uwagi.
Materiał partnera
"Tylko od Ciebie zależy, gdzie skierujesz wzrok” – to tytuł filmu promującego bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych przygotowanego przez Komendę Powiatową Policji w Pszczynie i Koleje Śląskie. Materiał od 1 sierpnia można zobaczyć m.in. w mediach społecznościowych i w pociągach Kolei Śląskich.
Materiał partnera
Alojzy Twardzik jest byłym cieślą górniczym z artystycznym zacięciem. Od lat zbiera zabytkowe urządzenia rolnicze. Pan Alojzy stworzył nietypową instalację, aby podkreślić nazwę swojej ulicy - Rolniczej.
Dzięki akcji „Kolej na Zniżki” organizowanej przez Koleje Śląskie, pasażerowie mogą skorzystać z wyjątkowych rabatów na bilety wstępu do najciekawszych miejsc kulturalno-rozrywkowych w województwie śląskim.
Materiał partnera
Żniwa to najważniejszy i kluczowy okres dla rolników w całym kraju. Niestety wiążą się one również z wysokim ryzykiem wystąpienia pożarów podczas prac rolniczych. Upalne dni, brak opadów, a także silny wiatr znacząco zwiększają prawdopodobieństwo pożaru podczas zbioru płodów rolnych.
Koleje Śląskie podsumowały pierwsze cztery tygodnie połączeń na linii S17. Od 10 czerwca do 5 lipca na trasie łączącej Gliwice i Rybnik pociągi regionalnego przewoźnika w dni robocze wybrało prawie 3 tys. pasażerów.
Materiał partnera
Do naszej redakcji zwrócili się mieszkańcy sołectwa Bełsznica w Gorzycach z prośbą o nagłośnienie sprawy dwóch martwych zwierząt, na które natrafili podczas spaceru.
Do końca września koła wiejskich wpisane do rejestru Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i w tym roku mogą się starać o przyznanie pomocy finansowej z budżetu państwa.
Trwa VIII Międzynarodowy Spis Bociana Białego. To akcja, którą przeprowadza się raz na 10 lat. Tysiące osób dociera do gniazd bocianów, by określić ich liczebność. Dlaczego ptaki wyruszają w długą podróż z Afryki do Polski? Co bociany robią na tzw. sejmikach? Dlaczego upodobały sobie towarzystwo człowieka? Odpowiedzi na te oraz...