- Przed nami wyjątkowa, sylwestrowa noc w Kotle Czarownic. O wspaniałą atmosferę zadbają gwiazdy polskiej muzyki - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
W najbliższą niedzielę, 1 grudnia na wodzisławskim rynku odbędzie się jarmark staroci. Impreza odbywa się tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca i przyciąga tłumy pasjonatów z całego regionu. Jarmark rozpocznie się o godzinie 8.00.
Członkowie Terenowego Koła Hodowców Koni Racibórz nie zwalniają tempa. - Konie naszych hodowców wiodą prym, zajmując czołowe lokaty na wystawach - mówi prezes Sylwia Kitel. Koło, największe w całym związku, wyróżnia się także organizacją licznych imprez, jak zawody zaprzęgowe czy tradycyjne procesje, promując hodowlę i pasję do koni w regionie.
Jak informuje ARiMR, do 29 listopada 2024 r. koła gospodyń wiejskich, którym nie przyznano w tym roku wsparcia na działalność statutową, mogą się starać o środki na realizację związanych z nią celów.
Rybnickie służby zostały wezwane do niecodziennej interwencji. Na rynku kicały dwa króliki, które ewidentnie uciekły właścicielowi.
Tradycyjny koncert jesienny zespołów śpiewaczych odbył się w Wiejskim Domu Kultury w Grabówce. W tym roku motywem było winobranie.
Pierwsze 9 nutrii może już spać spokojnie o swoje schronienie. Przedstawiciele rybnickiego Pet Patrolu, Urzędu Miasta i jego służb oraz właściciele Zagrody 3 Siostry oficjalnie zaprezentowali dziś pierwszy w Rybniku punkt przebywania tych zwierząt. Trwa budowa specjalnego wybiegu, na którym docelowo zamieszka 30 nutrii.
Tradycyjnie w Chałupkach odbył się wrześniowy jarmark staroci. Impreza przyciąga pasjonatów i wystawców z całego regionu.
Pasjonaci muzyki country z całej Polski przyjechali do Wisły na tradycyjny Wiślaczek, który odbył sie już po raz dwudziesty czwarty.
Leśnicy od dawna stosują konkretne wytyczne dotyczące tworzenia lasów społecznych. W wielu regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych wokół większych miast, po konsultacjach z lokalnymi społecznościami, takie lasy już powstały. Niedługo będzie ich jeszcze więcej. Powołanie lasów społecznych Lasy Państwowe uwzględniają w każdym...
W drugiej części wywiadu z lekarzem weterynarii Agatą Bytner, która od 15 lat zajmuje się leczeniem zwierząt, specjalizującą się w leczeniu dyskopatii psów, rozmawiamy o chorobach psów i kotów, wściekliźnie i włośnicy i innych aspektach wetererynarii.
Koła gospodyń wiejskich wpisane do rejestru Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wciąż mogą się starać o przyznanie pomocy finansowej na prowadzenie działalności statutowej. Budżet na ten cel został zwiększony o 10 mln zł – dotychczas wynosił 120 mln zł.
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że 8 sierpnia obchodzimy w Polsce Wielki Dzień Pszczół.
Z lekarzem weterynarii Agatą Bytner, która od 15 lat zajmuje się leczeniem zwierząt, specjalizującą się w leczeniu dyskopatii psów, w pierwszej części naszego wywiadu rozmawiamy o studiach weterynarii i o wykonywanej pracy.
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, zwrócił się do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o zmiany w prawie, które umożliwią ograniczenie eksportu polskiego drewna poza Unię Europejską. Lasy Państwowe dostarczają drewno głównie na polski rynek (jedynie 0,03% [trzy setne procenta] stanowi cały bezpośredni eksport) i są żywo zainteresowane...
Do końca września koła wiejskich wpisane do rejestru Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i w tym roku mogą się starać o przyznanie pomocy finansowej z budżetu państwa.
Trwa VIII Międzynarodowy Spis Bociana Białego. To akcja, którą przeprowadza się raz na 10 lat. Tysiące osób dociera do gniazd bocianów, by określić ich liczebność. Dlaczego ptaki wyruszają w długą podróż z Afryki do Polski? Co bociany robią na tzw. sejmikach? Dlaczego upodobały sobie towarzystwo człowieka? Odpowiedzi na te oraz...