Pasjonaci muzyki country z całej Polski przyjechali do Wisły na tradycyjny Wiślaczek, który odbył sie już po raz dwudziesty czwarty.
Rozpoczął się okres dożynek. W wielu miejscowościach rolnicy dziękują Bogu za plony. Dla wielu jest to pasja, którą realizują od dzieciństwa. Nie wyobrażają sobie bowiem, że ziemia, która jest świętością może leżeć odłogiem.
Jesień z Kolejami Śląskimi to dodatkowe połączenia i początek utrudnień związanych z przebudową Katowickiego Węzła Kolejowego prowadzoną przez PKP PLK.
Materiał partnera
Trwają działania w Ustroniu na skrzyżowaniu ul. Cieszyńskiej z Katowicką. W wyniku wypadku śmierć poniosła jedna osoba. Służby apelują do podróżnych o ostrożność.
Jak informuje ARiMR, od 1 sierpnia do 2 września br. producenci rolni mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej.
Leśnicy od dawna stosują konkretne wytyczne dotyczące tworzenia lasów społecznych. W wielu regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych wokół większych miast, po konsultacjach z lokalnymi społecznościami, takie lasy już powstały. Niedługo będzie ich jeszcze więcej. Powołanie lasów społecznych Lasy Państwowe uwzględniają w każdym...
Sympatyczne gryzonie znajdują się na liście inwazyjnych gatunków obcych, ktore zagrażają bioróżnorodności.
Planowana budowa elektrowni fotowoltaicznych na terenie Gminy Lubomia spowoduje zawężanie naturalnych terenów bytowania dzikich zwierząt, które w poszukiwaniu pokarmu coraz bardziej zmuszone będą do eksploracji terenu w pobliżu ludzkich domostw. Należy spodziewać się, że w przypadku powstania elektrowni fotowoltaicznych na znacznym obszarze...
Ministerstwo Infrastruktury informuje, że wynaleziony przez polskich naukowców preparat SinStop jest całkowicie naturalny i oparty na bazie krzemu. Badania wykazały jego wysoką skuteczność w hamowaniu zakwitów wody. Resort dodaje, że jest to przełom na skalę światową.
W weekend 17-18 sierpnia mieszkańcy Grzegorzowic i okolic bawili się na kolejnej edycji Bamberparty. Drugiego dnia odbył się turniej sołectw, czyli tzw. Spartakiada, w której brały udział sąsiedzkie sołectwa.
14 sierpnia 2024 r. w Wiejskim Domu Kultury w Bukowie odbyło się mini spotkanie z kózkami - Lucusiem i Lucynką.
W niedzielę, 18 sierpnia odbędzie się tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Zaproszenie wystosował arcybiskup Adrian Galbas. Mszy świętej na kalwaryjskim wzgórzu, której będzie przewodniczył kard. Gerhard Ludwig Müller, który wielokrotnie krytycznie odnosił się do niektórych decyzji Watykanu.
15 sierpnia w Kościele obchodzona jest uroczystość Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu dokonuje się poświęcenia ziół i kwiatów.
15 sierpnia obchodzone są dwie uroczystości. Pierwsza to uroczystość Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Druga to Święto Wojska Polskiego.
W drugiej części wywiadu z lekarzem weterynarii Agatą Bytner, która od 15 lat zajmuje się leczeniem zwierząt, specjalizującą się w leczeniu dyskopatii psów, rozmawiamy o chorobach psów i kotów, wściekliźnie i włośnicy i innych aspektach wetererynarii.
Koła gospodyń wiejskich wpisane do rejestru Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wciąż mogą się starać o przyznanie pomocy finansowej na prowadzenie działalności statutowej. Budżet na ten cel został zwiększony o 10 mln zł – dotychczas wynosił 120 mln zł.
W sobotę (10.08) opublikowaliśmy stanowisko Związku Pszczelarzy Polskich dotyczące protestu części mieszkańców, który jest związany ze zmianami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w Lubomi. Do naszej redakcji wpłynęła informacja protestujących dotycząca niniejszego stanowiska.