Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Potrafią promować się na dożynkach, ale jak trzeba pomóc, to się odwracają". Gorzkie słowa rolnika ze Świerklan o nieobecnych posłach i europosłach

- Zaproszeni goście nie odpowiedzieli na nasze zaproszenie, ale w sytuacji gdy jest potrzeba z ich strony, np. potrzeba rozwieszenia plakatów wyborczych, to wiedzą gdzie zapukać - mówi rolnik ze Świerklan.

"Potrafią promować się na dożynkach, ale jak trzeba pomóc, to się odwracają". Gorzkie słowa rolnika ze Świerklan o nieobecnych posłach i europosłach
Grzegorz Wolny - organizator protestu rolników w Świerklanach

Grzegorz Wolny, organizator protestu w Świerklanach, podziękował uczestnikom wydarzenia za udział, a Nowinom za nagłośnienie postulatów rolników.

- Niestety nie mieliśmy okazji przekazać naszych postulatów zaproszonym gościom, m.in. Europarlamentarzystom – Izabeli Kloc oraz Łukaszowi Kohutowi oraz posłom na Sejm: Pawłowi Jabłońskiemu, Krzysztofowi Gadowskiemu, Grzegorzowi Matusiakowi, Michałowi Wosiowi. Zaproszeni goście nie odpowiedzieli na nasze zaproszenie, ale w sytuacji gdy jest potrzeba z ich strony, np. potrzeba rozwieszenia plakatów wyborczych, to wiedzą gdzie zapukać. Wiele z tych osób potrafi promować swoją osobę na imprezach rolniczych, np. dożynkach, a gdy chodzi o realną pomoc to odwracają się od problemu i potrzebujących rolników

- twierdzi Grzegorz Wolny.

Rolnik ze Świerklan informuje, że kolejny protest rolników planowany jest na 27 lutego 2024 r.

W tym miejscu dodajmy, że poseł Paweł Jabłoński był obecny na proteście rolników w Gorzyczkach:. W rozmowie z dziennikarzem Nowin zapowiedział, że poruszy rolników w Sejmie RP: Rolnicy są zdesperowani. Zablokowali dojazd do autostrady A1 w Gorzyczkach [RELACJA NA ŻYWO, ZDJĘCIA, WIDEO]

Wcześniej Michał Woś spotkał się z rolnikami z powiatu raciborskiego: Chleb za 50 zł? Rolnicy chcieli opowiedzieć posłom, dlaczego protestują. Tylko jeden przyjechał ich wysłuchać.


Zobacz również:

Ludzie

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

Paweł Jabłoński

Poseł na Sejm RP

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Skarbnik (79.184. * .70) 21.02.2024 15:28

Panie rolniku przecież wy zawsze głosujecie na PiS !!! , PiS wygrywa wybory - rolnikom się pogarsza - PiS obiecuje pieniądze -rolnicy głosują na PiS - PiS wygrywa wybory - rolnikom się ......