Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Robert Pabian odwołał nadleśniczych w Rudach i Rybniku

Pierwsze zmiany personalne w nadleśnictwach należących do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach dotknęły Rudy, Rudziniec oraz Rybnik. Decyzję podjął Robert Pabian, który pełni funkcję dyrektora RDLP i wcześniej kierował nadleśnictwem w Rudach. Pabian objął stanowisko kierownicze w katowickich lasach 2 lutego i już po siedmiu dniach wprowadził reorganizacje kadrowe dotyczące nadleśnictw w regionie.

Robert Pabian odwołał nadleśniczych w Rudach i Rybnikumad
Marcin Fischer i Tomasz Olszewski nie zarządzają już nadleśnictwami w naszym regionie

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach w piątek 9 lutego w krótkim komunikacie poinformowała o zmianach kadrowych w trzech nadleśnictwach:

  • ze stanowiska Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudy Raciborskie odwołany został Marcin Fischer,
  • ze stanowiska Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudziniec odwołany został Wiesław Kucharski,
  • ze stanowiska Nadleśniczego Nadleśnictwa Rybnik odwołany został Tomasz Olszewski.

W efekcie te nadleśnictwa pozostały bez nadleśniczych. Zapytaliśmy Magdalenę Świtkę, rzeczniczkę RDLP w Katowicach, czy już znane są następne osoby na te stanowiska. - Dyrektor ogłosił decyzję o odwołaniu. Co dalej? Najprawdopodobniej dowiemy się w przyszłym tygodniu - powiedziała nam rzeczniczka. W rozmowie z Nowinami Świtka wyjaśniła, że w czasie nieobecności nadleśniczych ich obowiązki przejęli zastępcy.

To pierwsze reorganizacje kadrowe podjęte przez Roberta Pabiana po objęciu funkcji pełniącego obowiązki dyrektora RDLP w Katowicach. Decyzje te nie są jednak zaskoczeniem. Zmiany kadrowe w Lasach Państwowych rozpoczęły się od odwołania Józefa Kubicy, dyrektora generalnego Lasów Państwowych, który został zastąpiony przez Witolda Kossa. Koss z kolei 2 lutego mianował Roberta Pabiana na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora katowickiej dyrekcji. Pabian w przeszłości pełnił funkcję nadleśniczego w rudzkim nadleśnictwie, ale został odwołany przez Kubicę, który wówczas był dyrektorem katowickiej RDLP. O szczegółach piszemy w artykule: Robert Pabian chce odbudowy pozytywnego wizerunku leśnika w społeczeństwie.

Ludzie

Marcin Fischer

Były nadleśniczy w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie

Robert Pabian

Mgr inż. Robert Pabian były nadeśniczy w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie, obecnie p.o. dyrektora RDLP w Katowicach. Jest także myśliwym.

Tomasz Olszewski

Były nadleśniczy w Nadleśnictwie Rybnik

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Koloment (46.204. * .131) 12.02.2024 07:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Może tą szaloną wycinkę zatrzymają w końcu.

~Jacekzżacholeskiegolasu (179.51. * .83) 11.02.2024 17:14
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Polityka zawsze była w państwowych firmach i instytucjach i nie wierzę, żeby coś się miało zmienić. Chodzi jednak o skalę. Za czasów PiS to było jakieś szaleństwo. Lasy padły łupem ziobrystów i myślę, że wkrótce sporo ciekawych rzeczy się dowiemy o ich działalności, zwłaszcza w Rudach.

~Zmartwienie (77.222. * .134) 11.02.2024 11:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pan Pabian został odwołany bez przyczyny, jakby z politycznego powodu. Takich ruchów nie powinno być w instytucjach jak lasy państwowe itp. To choroba, która w ostatnich latach zajęła całe państwo polskie. Pytanie czy nowa władza potrafi inaczej.

~Karass (62.182. * .39) 11.02.2024 10:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Czyli zemsta ,nic więcej.

~Borowczak (83.4. * .138) 10.02.2024 19:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Może wróci normalność w szkółce leśnej w Nędzy bo to wyprawiał tam kuzynek Fiszera przechodziło wszelkie rozsądne granice.

~Brajansynrudego (91.146. * .208) 10.02.2024 19:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

To teraz sprywatyzują lasy Ikea i Niemcy są szczesliwi. Oby tak dalej :) Polska wasalem niemiec

~OestPrus (5.173. * .139) 10.02.2024 16:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Takie kity możecie pociskać komuś kto nie zna środowiska leśnego z tej części Śląska. Powiem tyle, nazwisko następcy p. Fischera idealnie opisuje również jego kompetencje zarządcze. Kto zna temat, wie o czym mówię. Bez odbioru.

~Taz (213.5. * .201) 10.02.2024 15:02
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Kucharski... w siną dal, w siną dal... Zakłamany nieszanujący nikogo poza sobą despota i bawidamek! Żegnamy człowieka który chciał zmienić lasy i obwiesić się sznurami... i kordelasami choć sam nie ma żadnego szacunku do munduru!

~rudzianka (89.64. * .233) 10.02.2024 14:00
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kucharski zostawił Pabiana, bo świetnie zarządzał ludzkimi lasami. Nie było na niego żadnych haków. Niemniej, to nie jest kółko wzajemnej adoracji w którym trzeba się sobie "odwdzięczać". Zarządzanie lasami w ramach katowickiej dyrekcji (również przez Kucharskiego) leży i ta zmiana była konieczna.
Fischer był świetnym leśnikiem? Może strażnikiem leśnym, bo tylko w straży wcześniej pracował. Nie miał doświadczenia w zarządzaniu zespołem czy gospodarce leśnej. Nigdy wcześniej ktoś o tak niskich kompetencjach nie był nadleśniczym, bo to jest odpowiedzialne stanowisko które wymaga doświadczenia i wiedzy. A główne osiągnięcia Fischera jako nadleśniczego to rozdawnictwo leśnej kasy i bycie umundurowaną ozdóbką przy boku Wosia na konferencjach czy eventach. Sugerowanie, że powinien zostać na tym stanowisku to plucie wszystkim jego poprzednikom w twarze...
To co się teraz dzieje, to nie są czystki. To jest przywracanie normalności po czystkach przeprowadzonych przez PiS i ziobrystów. Nie bez powodu przed 2015 dyrektorzy regionalni i nadleśniczy zajmowali swoje stanowiska tak długo, jak dobrze wykonywali swoją pracę. Dyrektor RDLP sprzed 2015 w Katowicach pracował tam 15 lat, a wcześniej jako Nadleśniczy w Rudach przez 20 lat... Ani Pabian, ani inne osoby które są teraz powoływane, to nie są "platfusy", to są ludzie którzy nie mają nic wspólnego z polityką, ale znają się na swoim fachu. I jeszcze przed 2015 nikomu nie przychodziło do głowy, żeby wymieniać ich na partyjnych aparatczyków przy każdej zmianie władzy.
Koniec z zajmowaniem najważniejszych stanowisk przez miernych, biernych ale wiernych. Czas na fachowców którzy naprawią wszystko co zostało zniszczone przez ostatnich i lat. I którzy zasłużyli na te stanowiska kompetencjami, wiedzą i doświadczeniem, a nie wiernością i wkładaniem mundurów na wiece polityczne!

~mel979797 (89.64. * .81) 10.02.2024 12:43
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nadleśniczy Kucharski zostawił Pabiana na stanowisku Nadleśniczego kiedy był dyrektorem regionalnym a ten człowiek tak sie mu teraz "odwdzięcza". Witamy w uśmiechniętej Polsce..

~ForestMan (31.11. * .103) 10.02.2024 12:34
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Czystki rozpoczęte. Stare, mierne ale wierne platfusy mszczą się bez opamiętania. Pan Fischer jest świetnym leśnikiem, o poglądy nigdy go nie pytałem.

~WyrosłemJakGrzybPoGdeszczu (5.173. * .216) 10.02.2024 12:18

No kto by pomyślał, że PiSowski Fiszer wyleci. Czas pożegnać Machę, a na minę wrzucić Gdesza. Ahoj przygodo!