Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zawody grzybiarskie międzynarodową imprezą

W niedzielę 15 października odbyły się zawody grzybiarskie o miano "Najlepszego Grzybiarza Ziemi Raciborskiej" w Rudach w Zabytkowej Stacji Kolejki Wąskotorowej.

Zawody grzybiarskie międzynarodową impreząOSiR Racibórz
W niedzielę 15 października odbyły się zawody grzybiarskie o miano "Najlepszego Grzybiarza Ziemi Raciborskiej".

Ponad 200 grzybiarzy z Raciborza, z Turzy, z Bąków, z Krowiarek, z Kuźni Raciborskiej, z Samborowic, z Rydułtów, z Góry, z Oświęcimia, z Bogunic, z Pszczyny, z Tych, z Pszowa z Piec, z Chorzowa oraz Włoch wybrało się do lasu na zbieranie grzybów oraz śmieci. W sumie zebrano 206,80 kg grzybów oraz 85,35 kg śmieci. Tegoroczne zawody grzybiarskie w kategorii Panów wygrał przedstawiciel Włoch.

Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych kategorii:

W kat. OPEN Kobiety

1. Agnieszka Omachel

2. Justyna Szczyrba

3. Anna Kluger

W kat. OPEN Mężczyźni

1. Walter Buttazzo

2. Szymon Tomczak

3. Witold Zacharko

W kat. Młodzież

1. Antoni Gawliczek

2. Mikołaj Wieczorek

3. Daniel Rzemiński

W kat. Dzieci

1. Paulina Szurgacz

2. Wiktoria Kęska

3. Szymon Kołek

w Kat. EKO - GRZYBIARZ

1. Aleksandra Stebel

2. Hanna Glenc

3. Janusz Wilczek

Przyznano również nagrody specjalne za najokazalszego grzyba dla Adriana Ebert oraz Barbary Boczoń, najdłuższego grzyba dla Edwarda Błazenek oraz najbardziej doświadczonego grzybiarza dla Leszka Boczoń.

Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Powiatowym Centrum Sportu serdecznie dziękują za pomoc przy organizacji tej wyjątkowej i największej imprezy grzybiarskiej w Polsce wolontariuszom: Jacek Bieńkowski, Tomasz Ciepielowski, Sonia Szymik, Ewa Szymik, Magda Kudla, Maria Wyszomierska, Radosław Kubisz oraz Miastu Racibórz, Starostwu Powiatowemu, Campbox, Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach, Osiedle Stara Kuźnia, MOKSiR Kuźnia Raciborska, Nadleśnictwu Rudy Raciborskie, Lasom Państwowym, Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologiczna w Raciborzu. Dziękujemy również naszym sponsorom w kat. EKO-GRZYBIARZ: Adam Chromik, Łukasz Nycz, Janusz Wilczek.

źródło: OSiR Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].