VIII edycja Bitwy Regionów rozpoczęta. Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Jak informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpoczęła się VIII edycja konkursu skierowanego dla kół gospodyń wiejskich. W finale, który zaplanowany jest na październik, koła powalczą o nagrodę finansową w wysokości 25 tys. zł oraz o wyjazd na zagraniczne targi rolno-spożywcze.

VIII edycja Bitwy Regionów rozpoczęta. Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich
Koła Gospodyń Wiejskich mają czas do 31 marca aby zgłosić się do konkursu. Foto www.gov.pl/web/rolnictwo

– Bitwa Regionów to kulinarny konkurs lokalnych smaków i promocja zdrowej polskiej żywności. Polskie produkty są najlepsze, a gdy są przyrządzone przez gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich, stają się niebem dla podniebienia – powiedział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji prasowej towarzyszącej uroczystemu rozpoczęciu VIII edycji konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich (KGW).

O konkursie

- Celem ogólnopolskiego konkursu Bitwa Regionów jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich. Organizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - czytamy na stronie MRiRW.

Jak się zgłosić?

- Przypominamy, że aby wziąć udział w konkursie Bitwa Regionów, należy wysłać zgłoszenie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie: https://bitwaregionow.pl  lub pod linkiem: https://www.kowr.gov.pl/konkurs. Koła Gospodyń Wiejskich mają na to czas do 31 marca 2023 r. - informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej informacji na stronie

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/viii-edycja-bitwy-regionow-rozpoczeta

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].