Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Specjalne oferty i dodatkowe pociągi – za nami kolejny długi weekend z Kolejami Śląskimi

W miniony długi weekend, od 29 maja do 2 czerwca Koleje Śląskie wybrało ponad 200 tys. pasażerów. Najwięcej podróżowało pociągami na liniach Częstochowa – Gliwice, Katowice – Zwardoń i Katowice – Wisła.

Specjalne oferty i dodatkowe pociągi – za nami kolejny długi weekend z Kolejami ŚląskimiKoleje Śląskie

Specjalne oferty i dodatkowe pociągi – za nami kolejny długi weekend z Kolejami Śląskimi

Od środy, 29 maja do niedzieli, 2 czerwca na linii S1 łączącej Gliwice i Częstochowę podróżowało ponad 80 tys. osób. Połączenia na trasie Katowice – Zwardoń wybrało ponad 44 tys., a z Katowic do Wisły ponad 15 tys. pasażerów.

Bezpłatne bilety i specjalne zniżki dla pasażerów

W miniony weekend obchodziliśmy Dzień Dziecka i 15. edycję Industriady. Koleje Śląskie przyłączyły się do świętowania: na najmłodszych pasażerów czekały książeczki i kolorowanki z podróżą pociągiem w roli głównej, a miłośnicy Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego mogli skorzystać z puli 2 tys. darmowych biletów na przejazdy. Nie zabrakło także specjalnych promocji na długi weekend. – Regularnie przygotowujemy specjalne oferty, które mają zachęcić pasażerów do wyboru Kolei Śląskich. Od 29 maja do 2 czerwca można było skorzystać z oferty “W grupie raźniej”, dzięki której cztery osoby mogły podróżować z Kolejami Śląskimi przez 24 godziny bez limitu – mówi Tomasz Niedziela, wiceprezes Kolei Śląskich ds. handlowych.

Bisowe pociągi na torach

W długi weekend regionalny przewoźnik przygotował dodatkową parę pociągów z Katowic do Wisły i z Rybnika do Wisły. Dodatkowo, w związku z dużą frekwencją w pojazdach 30 i 31 maja oraz 2 czerwca na tory wyjechały dodatkowe składy. Bisowe pociągi odjeżdżały Katowic o godz. 10:15, a o godz. 16:49 ze stacji Wisła Uzdrowisko.

Coraz częściej wybieramy kolej

Długie weekendy w maju i w czerwcu pokazały, że w dni wolne od pracy coraz częściej wybieramy kolej jako środek transportu. W trakcie długich weekendów rekordowy był czwartek 2 maja – tylko tego dnia z usług Kolei Śląskich skorzystało ponad 65 tys. osób.

Materiał partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].