Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strajk rolników w powiecie wodzisławskim. We wtorek zablokują dojazd do autostrady

W najbliższy wtorek, podczas kolejnej fazy strajku, rolnicy planują zablokować m.in. wjazd na autostradę A1 w gminie Gorzyce. - Nie dajmy zniszczyć rolnictwa i Polski. Rolnicy ponad podziałami - apeluje lider protestu rolniczego w naszym regionie.

Strajk rolników w powiecie wodzisławskim. We wtorek zablokują dojazd do autostradymad
Tak rolnicy protestowali w powiecie raciborskim

We wtorek, 20 lutego, odbędzie się kolejna fala ogólnopolskich protestów rolników. Ich celem będzie wyrażenie sprzeciwu wobec nadmiernego importu towarów z Ukrainy oraz przeciwko polityce klimatycznej Unii Europejskiej, w tym planom tzw. Zielonego Ładu. Rolnicy zapowiedzieli blokadę przejść granicznych z Ukrainą, węzłów komunikacyjnych i dróg prowadzących do przeładunkowych stacji kolejowych oraz portów morskich.

W naszym regionie planowane jest zablokowanie wjazdu na autostradę A1 w powiecie wodzisławskim, konkretnie w gminie Gorzyce. Od godziny 12.00 ciągniki zajmą drogę w okolicach węzła Gorzyczki, przemieszczając się od ronda przy wjeździe na autostradę do ronda przy wjeździe na Panattoni. Protest ma zakończyć się około godziny 16.00.

- Rolnicy i towarzyszące rolnikom inne grupy zawodowe, które zadeklarowały chęć dołączenia do protestu, robią to dla Was, dla naszej Ojczyzny, dla przyszłych pokoleń - argumentuje Łukasz Mura, radny powiatowy z powiatu raciborskiego oraz lider protestu, który odbywa się już po raz drugi w naszym regionie. Pierwszy protest miał miejsce na terenie Raciborszczyzny 24 stycznia, kiedy to gospodarze przejechali z Rudnika przez Racibórz do Zabełkowa w gminie Krzyżanowice. W rozmowie z Nowinami podkreślili, że podejmują te działania z konieczności, walcząc o przetrwanie. Więcej: Rolnicy wyjechali na ulice powiatu raciborskiego. Walczą o przetrwanie gospodarstw [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO].

W rozmowie z Nowinami Mura zapowiedział również, że jeśli wtorkowy protest nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, rolnicy będą kontynuować swoje działania protestacyjne. Mają w planach zablokowanie ruchu na autostradzie. Więcej TUTAJ.

Protest w gminie Gorzyce nie jest jedynym zaplanowanym w naszym regionie. Również w Świerklanach odbędzie się manifestacja rolników i myśliwych. TUTAJ znajduje się mapa wszystkich planowanych protestów.


- To tutaj odbędzie się pokaz siły, pokaz determinacji i niezadowolenia śląskich rolników - mówi Mura na temat wtorkowego protestu. Zaleca kierowcom unikanie tej trasy, ponieważ jak zapowiada, będzie tam bardzo dużo ruchu. - Będzie się działo - dodaje.

Ludzie

Łukasz Mura

Radny Powiatu Raciborskiego

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~luxverit (91.224. * .43) 20.02.2024 19:45

Niesamowity sukces strajku rolników!
Jeszcze wczoraj zapowiadano blokady w stu miejscach w Polsce. Dzisiaj się okazało, ze blokady były w ponad 200 miejscach.
Tak trzymać i wywalimy czerwone gęby na margines.

~BS (87.205. * .3) 20.02.2024 19:35
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ani słowa o pajacu, który z sowiecką flagą jechał i zapraszał putina.

~GNLS (46.204. * .70) 20.02.2024 19:25

Brawo rolnicy!
Precz z komuną!

~luxverit (91.224. * .43) 20.02.2024 14:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@pięć gwiazdek UE
Brawo za ten wpis. To co UE sprowadza z Ukrainy, to sam GLIFOSAT. Zakazany rakotwórczy srodek ochrony roślin. Na Ukrainie stosowany bez ograniczeń.
Proszę sprawdzić co to jest GLIFOSAT.

~Pięć_gwiazdek_UE (46.204. * .106) 20.02.2024 12:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

BRAWO ROLNICY!!!
Rozpier.....cie ten rząd i całą UE.
Za kilka lat braknie miejsc u onkologów, jak UE nie zaprzestanie sprowadzać tego syfu z Ukrainy.

~NiewinnyObywatel (188.137. * .194) 20.02.2024 12:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Patrzę właśnie na mapę Polski na której widoczne są strajki
Wszędzie pełno protestów, traktorów sprzętów, drogi, ronda zablokowane a Warszawa - pusto. Rolnicy, idziecie w ciemno za przewodniczącymi (żeby nie powiedzieć jak Mucha do …światła) a zamiast uderzyć do źródła w stolicy, co pewnie by przeraziło rządzących, to jeździcie sobie po Polsce i niby protestujecie, a tak naprawdę nie przynosi to żadnego skutku bo Stolica ma was gdzieś bo ich NIE ruszacie.
A może protesty to tylko mydlenie oczu, liderzy mają zakaz ruszania Warszawy i w zamian za to dostaną małe co nie co?
Rolniku, czy zagłębiłeś się w temat, poszukałeś informacji, czy lider powiedział jedź to pojechałeś?
Pomyślcie, jak by tak wszystkie wsie wokół Warszawy skrzyknęły się razem i pojechali wszyscy w miasto… pewnie w jeden dzień załatwili byście więcej niż przez cały miesiąc, czy ile tam macie zamiar się bawić w marnowanie paliwa.

~TAJEMNICZY_ (83.26. * .242) 19.02.2024 11:10
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jestem z wami!

~PolEXIT (104.28. * .33) 19.02.2024 10:22

Popieramy WAS!