Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

20 lutego wielki protest rolników w powiecie wodzisławskim

Od kilku tygodni w miastach całej Europy trwają protesty rolników. Sprzeciwiają się wymogom, jakie narzuca europejski Zielony Ład, a także rosnącym kosztom. Swój głos wyrażają także polscy rolnicy, którzy dodatkowo podkreślają sprzeciw wobec bezcłowego importu produktów rolnych z Ukrainy.

20 lutego wielki protest rolników w powiecie wodzisławskim
Łukasz Mura, radny powiatowy i lider raciborskiego odłamu protestu, podkreślił w rozmowie z Nowinami, że rolnicy podjęli walkę o przyszłość rolnictwa, broniąc istnienia rodzinnych gospodarstw.

Protesty odbywają się w całej Polsce, również w naszym regionie. Zapowiadane są kolejne. Tym razem w powiecie wodzisławskim.

- 20 lutego organizujemy protest w okolicach gminy Gorzyce i gminy Godów, między dwoma rondami, które są na dojeździe do autostrady A1. Formuła zostanie jeszcze dopracowana, ale termin jest pewny. Rozpoczniemy o 12:00, koniec o 14:00 - zapowiada Łukasz Mura, rolnik i radny powiatu raciborskiego.

Co ciekawe, do protestujących rolników mają dołączyć również górnicy.

- Przebieg protestu zależy od tego, jak poukłada się nasze jutrzejsze spotkanie z parlamentarzystami - od tego będzie zależała formuła, czy będzie ostrzejsza czy lżejsza, zobaczymy. Dopracowujemy szczegóły - mówi Łukasz Mura.

W czasie protestów, które odbyły się w powiecie raciborskim, rolnicy wyjaśniali, że protestują, bo muszą walczyć o przetrwanie gospodarstw. Podkreślają, że to protesty w imieniu wszystkich obywateli, bo każdy codziennie korzysta z owoców pracy rolników.

Sprawdź więcej:

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~KorytkoPowiedzPrzecie (193.200. * .16) 14.02.2024 08:42

Sądząc po tym, że trzy główne "brukselskie" telewizje TVN, Polsat i TVN-prim unikają relacjonowania skali protestu, jak ognia, rolników planuje się mamić i zdjąć z dróg kłamstwami, bez pokrycia. Pamiętajcie, że drukarnia we Frankfurcie, już rok, a może nawet dwa lata temu utraciła możliwość dalszego półprzytomnego dodruku ojrosków, którymi można było zapychać dziury. Rozpaczliwe próby wprowadzenia podatków ogólnoeuropejskich, na przykład za oddychanie to, raczej, już tylko pudrowanie trupa.

~Jerzyki (83.23. * .128) 12.02.2024 20:26
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Bez protestów władza nie widzi problemu,są oderwani od rzeczywistości.

~Rolniczka123 (109.197. * .199) 12.02.2024 17:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Walczymy dla wszystkich o dobra polska żywność i godne wynagrodzenie za naszą pracę.