Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowa minister rolnictwa. Ujawniono firmy importujące zboże z Ukrainy

Anna Gembicka została powołana na funkcję ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Dziś podjęto pierwszą ważną decyzję, o którą zabiegało wiele środowisk rolniczych. 

Nowa minister rolnictwa. Ujawniono firmy importujące zboże z UkrainyMinisterstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi/www.gov.pl/web/rolnictwo
Anna Gembicka został nowym ministrem rolnictwa i rozwoju wsi

Wczoraj w Pałacu Prezydenckim odbyło się zaprzysiężenie nowego rządu Mateusza Morawieckiego. Wszystko wskazuje na to, że będzie on wykonywał swoje obowiązki zaledwie dwa tygodnie. Partie opozycyjne do Zjednoczonej Prawicy już zapowiedziały, że nie poprą nowej Rady Ministrów i w tej sytuacji kolejny rząd będzie powołany przez Sejm (TUTAJ).

Funkcję ministra rolnictwa i rozwoju wsi otrzymała Anna Gembicka, która dotychczas pełniła funkcję wiceminister. Jak informuje ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi,  bezpośrednio po uroczystości w Pałacu Prezydenckim nastąpiło przekazanie urzędu przez dotychczasowego ministra Roberta Telusa nowej minister Annie Gembickiej. W sierpniu Gembicka gościła na spotkaniu w Nieboczowach, podczas którego głównym tematem były zioła. (TUTAJ).

Na stronie ministerstwa opublikowano dziś listę firm importujących zboże z Ukrainy. Wiele środowisk rolniczych i nie tylko wielookrotnie domagało się publikacji takiego wykazu. Problemy ze zbożem ukraińskim są związane między innymi z tzw. zbożem technicznym, które napływało do Polski. Niektórzy komentatorzy podkreślali, że problemy te przyczyniły się do dymisji Henryka Kowalczyka. Za rządów Roberta Telusa również nie doszło do publikacji wykazu firm. Dokument ma 62 strony i dostępny jest na stronie https://www.gov.pl/web/rolnictwo/lista-firm-importujacych-zboze-z-ukrainy

Sprawą ukraińskiego zboża i rzepaku zajmowała się również Najwyższa Izba Kontroli. Na stronie NIK-u opublikowano informację dotyczącą sytuacji, która miała miejsce w Polsce. NIK między innymi informuje o firmach i działaniach ministerstwa rolnictwa, które ocenia jako nieskuteczne. 

Więcej informacji na stronie NIK

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/import-zboza-z-ukrainy.html

Kolejną informacją podaną przez ministerstwo jest spotkanie minister rolnictwa i rozwoju wsi  z protestującymi rolnikami na przejściu granicznym w Medyce, które ma się odbyć dziś wieczorem.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .92) 29.11.2023 02:41
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

dziołch do deptanio kapusty a nie do ministerstwa ! dobrze żeś ino na dwa tydnie