Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ambasadorki zdrowia. Konkurs dla kół gospodyń wiejskich

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Ministerstwem Zdrowia zorganizowało konkurs dla kół gospodyń wiejskich.

Ambasadorki zdrowia. Konkurs dla kół gospodyń wiejskicharchiwum Nowiny.pl/KGW Buków
Koła Gospodyń Wiejskich lub stowarzyszenie wiejskie, aby wziąć udział w konkursie, musi zebrać nie mniej niż 50 kobiet, które chętnie zrobią bezpłatną mammografię. Panie w wieku 50-69 lat mogą się zgłosić jeszcze tylko dziś, 31 października 2023 r. Jednak od 1 listopada 2023 r. dalej mogą zgłaszać się do udziału w akcji Panie w wieku 45-74 lata - informuje MRiRW

- Zachęcamy Panie w wieku od 45 do 74 lat z Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń wiejskich do udziału w wyjątkowym konkursie. Warunkiem zgłoszenia jest chęć wykonania bezpłatnej mammografii przez minimum 50 kobiet z danej organizacji. Organizacje o największej liczbie przebadanych kobiet otrzymają atrakcyjne nagrody. Konkurs organizuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Ministerstwem Zdrowia - czytamy na stronie MRiRW.

Warunki uczestnictwa w konkursie

- Koła Gospodyń Wiejskich lub stowarzyszenie wiejskie, aby wziąć udział w konkursie, musi zebrać nie mniej niż 50 kobiet, które chętnie zrobią bezpłatną mammografię. Panie w wieku 50-69 lat mogą się zgłosić jeszcze tylko dziś, 31 października 2023 r. Jednak od 1 listopada 2023 r. dalej mogą zgłaszać się do udziału w akcji Panie w wieku 45-74 lata. Następnie organizacja może skorzystać z harmonogramu postoju mammobusów lub zaprosić mammobus do swojej miejscowości - informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Szczegóły nt. konkursy, a także informacje, jak skorzystać z mammografii oraz kiedy i gdzie można wykonać bezpłatnie badania w placówce i w mammobusie, znajdują się na stronie: www.ambasadorkazdrowia.gov.pl

Dokumenty potrzebne do zgłoszenia znajdują się na stronie:

https://www.gov.pl/web/kobiety-gospodarne-i-wyjatkowe/ambasadorki-zdrowia---kobiety-gospodarne-i-wyjatkowe

Co umożliwia udział w akcji?

- Udział w akcji umożliwia Kołom Gospodyń Wiejskim skorzystanie z prelekcji na temat profilaktyki zdrowotnej zorganizowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia lub Ministerstwo Zdrowia. Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia, z których kart zgłoszeniowych zostanie przebadanych najwięcej kobiet, otrzymają atrakcyjne nagrody - informuje portal www.gov.pl/web/rolnictwo

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

www.gov.pl/web/rolnictwo

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].