Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zabrali mu owce i dostał zarzuty. Kolejna rozprawa w wodzisławskim sądzie

27 września przed Sądem Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim odbyła się kolejna konferencja z udziałem pana Krzysztofa Filasa oraz osób, które próbują pomóc poszkodowanemu w sprawie związanej z odebraniem mu zwierząt. Wcześniej miała miejsce rozprawa związana z postawieniem panu Krzysztofowi zarzutów dotyczących zaniedbań w stosunku właśnie do odebranych zwierząt.

Zabrali mu owce i dostał zarzuty. Kolejna rozprawa w wodzisławskim sądzieFryderyk Kamczyk
Adam Kania, Krzysztof Filas, Roman Fritz i Natalia Mehlich podczas konferencji przed sądem w Wodzisławiu Śląskim

Zabrano owce i został oskarżony

W wodzisławskim Sądzie Rejonowym odbyła się czwarta rozprawa dotycząca głośnej sprawy odebrania zwierząt mieszkańcowi Wodzisławia Śląskiego. Przypomnijmy, Krzysztof Filas hodował owce, zaś zwierzęta zostały mu zabrane bez jego zgody i wiedzy. Jak ustaliły osoby wspierające pana Krzysztofa, w sprawę zaangażowana jest organizacja Pogotowie dla Zwierząt. Dodatkowo sprawa nabrała jednak zupełnie innego charakteru, gdyż wodzisławska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia zarzucający, iż mężczyzna nie dbał o zwierzęta w wystarczający sposób. W wyroku nakazowym sąd uznał winę Krzysztofa Filasa, jednak ten odwołał się od wyroku i sprawa toczy się dalej.

Adam Kania: Na słowo, jakimś ludziom, z jakieś organizacji, policja pomogła ukraść owce panu Krzysztofowi

- Znajdujemy się w Wodzisławiu Śląskim przed Sądem Rejonowym i dzisiaj kolejna już odsłona sprawy dla nas bardzo bulwersującej, która dotyczy pana Krzysztofa Filasa i jego, naszym zdaniem skradzionych, owiec - mówiła na początku konferencji Natalia Mehlich z Fundacji Polskie Veto, która uczestniczy w postępowaniu jako strona społeczna.

Jak poinformowała Mehlich na trzeciej rozprawie nie stawili się świadkowie wezwani przez prokuraturę. Czwarta rozprawa była związana z przesłuchaniem świadków przedstawionych przez oskarżonego. 

Do zeznań świadków odniósł się oskarżony, który podziękował im za obecność. Następnie głos zabrał Adam Kania z Fundacji Polskiego Veta, który odniósł się między innymi do zarzutów postawionych panu Filasowi.

- Okazuje się, że inicjatorem całej tej sprawy jest stowarzyszenie, które na moment, w którym rekwirowano owce, a w naszym przekonaniu skradziono, w ogóle nie istniało. Okazało się, że to stowarzyszenie, które podobno reprezentowało interesy dobra zwierząt, w ogóle nie było już zarejestrowane decyzją sądu, bodajże w Grodzisku Mazowieckim. To stowarzyszenie zostało zdelegalizowane kilka miesięcy wcześniej, ale to nie przeszkodziło w tym, aby przedstawiciele tego stowarzyszenia zawezwali policję, poinformowali urząd miasta w Wodzisławiu Śląskim i została uruchomiona cała procedura, raz że zarekwirowania tych zwierząt, ponieważ w obecności policji, w asyście policji te zwierzęta po prostu zostały zabrane z działki pana Krzysztofa. One stamtąd zniknęły bez obecności pana Krzysztofa - mówił Kania.

Działacz fundacji ostro ocenił również działania policji w tym zakresie.

- Na słowo, jakimś ludziom, z jakieś organizacji policja pomogła ukraść owce panu Krzysztofowi - stwierdził Kania, który zaznaczył, że jest już to czwarta rozprawa, która odbywa się na koszt podatników czyli nas wszystkich. 

Kania stwierdził, że Krzysztof Filas jest ofiarą "dziwnych ludzi", którzy prezentują się jako obrońcy zwierząt, zaś według niego zwierzęta były zadbane, o czym świadczyły osoby, które dziś zeznawały.

- Nie były to zwierzęta na rzeź, tylko były to maskotki, do których przyjeżdżały i dzieci i wnuki pana Krzysztofa - dodał Kania.

Roman Fritz mówił o patologii systemu sprawiedliwości

Na końcu sytuację skomentował też Roman Fritz, który zaangażował się w pomoc.

- W tej sprawie, jak w soczewce, skupia się cała patologia systemu sprawiedliwości w Polsce. Sprawa jest ewidentna, pan Krzysztof jest osobą, nie tyle, że niewinną. Jest osobą, która dała serce dla zwierząt, dla swojej rodziny, dla znajomych - mówił Fritz.

- Okazuje się, że ta osoba, która jest kompletnie niewinna została postawiona w stan oskarżenia, natomiast Ci, którzy doprowadzili do grabieży, do wręcz kradzieży z włamaniem chodzą po wolności. Jak do tej pory nie było możliwości sprowadzenia ich przed organy ścigania i co jest najgorsze i to jest skandal do potęgi n-tej. Sprzyja temu policja, która dała asystę temu kryminalnemu procederowi. Jak z tej sytuacji wybrnąć? Jak z tej pętli się wydostać? To jest zadanie systemowe na lata - stwierdził Fritz.

Kolejna rozprawa odbędzie się 8 listopada.

Do sprawy będziemy wracać

Zobacz też:

https://agronowiny.pl/wiadomosci/219483-zabrali-mu-owce-i-dostal-zarzuty-pan-krzysztof-walczy-o-sprawiedliwosc.html

Ludzie

Roman Fritz

Poseł

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PeOwiec1 (155.133. * .231) 28.09.2023 14:09

Tak działają wolne sądy o doktryna nojmana

~@tylkonowerozdanie (94.254. * .144) 28.09.2023 12:16

Patologia w prokuraturze, sądzie w Wodzisławiu Śląskim trwa już od wielu lat, przy pełnej wiedzy i akceptacji posłów oraz senatorów z naszego okręgu

~ZmotoryzowanyPatrol (94.254. * .213) 28.09.2023 11:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Spora część tych "organizacji obrony zwierząt" po prostu kradnie zwierzęta (często na zamówienie). W tym przypadku powinni odpowiadać za kradzież rozbójniczą i oszustwo - bo dopuścili się tego jako nielegalna organizacja. Szkoda że to USA - bo tam farmer by ich wystrzelał jak kaczki (jeszcze zostałby uniewinniony). Podobnie organizacje "ekologiczne" - gdzie są ich protesty przy kopalniach kobaltu i litu (oraz pracują dzieci), czy protestowali w Arabii Saudyjskiej gdzie przez ponad 3 miesiące płonęło gigantyczne składowisko opon? Czy są w lasach Amazonii jak je wycinają? Czy protestują w Ukrainie gdzie najeźdźca pali, niszczy lasy? Czemu nie przyklejają się do prywatnych odrzutowców (które stanowią połowę całego ruchu lotniczego)? Lepiej protestować w spokojnej Europie (przyklejając się do asfaltu) wkurzając wszystkich wokół... Zmiast charytatywnie pomóc w utrzymaniu zwierząt lepiej ukraść...

MichalGR 28.09.2023 10:09

Brawo Konfederaci!
Gdzie są ludzie PiSu i PO?