Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Huczne obchody Dożynek Gminnych w Bojanowie [ZDJĘCIA]

Dziękczynna msza święta, wielobarwny korowów, pyszne jedzenie, atrakcje i animacje dla dzieci, zbiórka charytatywna, występy artystów oraz świetna zabawa taneczna - tak obchodzono Dożynki Gminy Krzanowice. Gospodarzem wydarzenia było sołectwo w Bojanów.

Huczne obchody Dożynek Gminnych w Bojanowie [ZDJĘCIA]Nina Perek
Korowód dożynkowy w Bojanowie

Korowód dożynkowy przejechał ulicami: Wojnowicka - Raciborska - Cicha - Borucka, aby zakończyć się na miejscowym boisku LKS. W korowodzie udział wzięli m. in.: przedstawiciele władz Gminy Krzanowice, dyrektorzy szkół, przedszkolaki i uczniowie podstawówki oraz delegacje sołectw wraz z koronami.

Następnie w części oficjalnej przemawiali sołtys Aleksander Reisky, burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla oraz posłanka Gabriela Lenartowicz. Starostowie dożynek Renata i Grzegorz Duminowie oficjalnie przekazali chleb dożynkowy, który nastepnie został rozdany wszystkim biesiadującym.

W dalszej części festynu odbyły się występy artystyczne. Pokazy taneczne zaprezentowały zespoły Strzecha, Zara, czy Zyg-Zak. W muzyczną podróż zabrał nas duet Kobiety na walizakch, a zabawa z zespołem muzycznym Wertex trwała do późnych godzin nocnych.

Na uczestników imprezy czekała bogato zaopatrzona strefa gastronomiczna, w tym stoiska Koła Gospodyń Wiejskich i DFK, oraz atrakcje i animacje dla dzieci.

Podczas wspólnego biesiadowania odbyła się także zbiórka charytatywna dla Angeliki Mruzek, a każdy wspierający ten szczytny cel otrzymał słodką nagrodę.

Dożynki 2023 w naszym regionie 57 wiadomości, 87 komentarzy w dyskusji, 6695 zdjęć, 9 filmów

Ludzie

Aleksander Reisky

Radny gminy Krzanowice

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].