Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przyjechali do Nieboczów, by zobaczyć dobre rozwiązania [ZDJĘCIA]

Samorządowcy i przedstawiciele instytucji zajmujących się sprawami gospodarki wodnej przyjechali do Lubomi, by zobaczyć miejscowość Nieboczowy i zapoznać się historią przesiedlenia wsi. 

Przyjechali do Nieboczów, by zobaczyć dobre rozwiązania [ZDJĘCIA]Fryderyk Kamczyk
Wójt Czesław Burek opowiedział o historii i problemach związanych z przenoszeniem miejscowości.

Samorządowcy z wielu polskich miejscowości oraz przedstawiciele między innymi regionalnych zarządów gospodarki wodnej i państwowych gospodarstw wodnych spotkali się na terenie gminy Lubomia, w miejscowości Nieboczowy, by zobaczyć jak wygląda przesiedlona miejscowość. Wcześniej odbyła się wizyta na terenie zbiornika Racibórz-Dolny, gdzie kiedyś funkcjonowała wieś.

- Planujemy ochronę przeciwpowodziową w regionie wodnym Górnej Wisły, przede wszystkim szukamy retencji, aby obniżyć zagrożenie i tym samym ryzyko powodziowe. Dzisiaj jesteśmy z wizytą referencyjną. Chcemy zobaczyć jakie są dobre praktyki. Chcemy zobaczyć jaka jest opinia władz samorządowych i w jaki sposób to się powinno przeprowadzać. Z nami są samorządowcy z różnych gmin, które są ulokowane w dorzeczu Wisły, a tak naprawdę chodzi o region wodny Górnej Wisły, wschodniej i zachodniej. Mamy przedstawicieli RZGW w Krakowie i Rzeszowie - przekazał Nowinom Piotr Szymczak, kierownik projektu Bezpieczna Wisła.

Jak mówił na początku spotkania Szymczak, w tej chwili są prowadzone działania planistyczne związane z przygotowaniem podobnego projektu na dorzeczu Wisły, w rejonie Zawichostu. Jest to związane z obniżeniem zagrożenia powodziowego w tym regionie. Jak wskazywali uczestnicy wizyty, bardzo dobre wrażenie zrobił na nich sposób przeprowadzenia inwestycja. 

Na początku spotkania gości powitał wójt Czesław Burek, który zapoznał uczestników z całą historią i konkretnymi aspektami dotyczącymi przenoszenia miejscowości.  

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~niejestemrobotem (46.223. * .200) 18.09.2023 11:11

Oj, co to się w tych Nieboczwach porobiło?!