Wybory do Izb Rolniczych

Śląska Izba Rolnicza informuje o wyborach, które odbędą się w tym roku w związku z upływem VI kadencji organów samorządu rolniczego. 

Wybory do Izb Rolniczych
Śląska Izba Rolnicza informuje o wyborach. Fot. podglądowe www.pexels.com/ Mikhail Nilov

- Szanowni Rolnicy, uprzejmie informujemy, że 28 lipca 2023 r. upływa VI kadencja organów samorządu rolniczego. Kolejne wybory odbędą się w dniu 24 września 2023 r. Każdy, kto pragnie wspierać Izbę w dążeniu do poprawy sytuacji rolnictwa w kraju, powinien w sposób czynny uczestniczyć w tegorocznych wyborach. Zgodnie z Ustawą o Izbach Rolniczych czynne i bierne prawo wyborcze w wyborach do walnego zgromadzenia mają członkowie izby. Członkiem izby rolniczej z mocy prawa, jest każda osoba fizyczna i prawna będąca podatnikiem podatku rolnego w rozumieniu przepisów o podatku rolnym oraz podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku dochodowym od osób prawnych. Przysługuje im prawo kandydowania i głosowania w wyborach do Rad Powiatowych Śląskiej Izby Rolniczej. Osoba prawna realizuje swoje prawa wyborcze za pośrednictwem przedstawiciela wskazanego przez władze tej osoby, uprawnionego do jej reprezentowania przy czynnościach prawnych - czytamy na stronie Śląskiej Izby Rolniczej.

Izba zachęca do śledzenia strony internetowej, gdzie na bieżąco zamieszczane są wszystkie ważne informacje dotyczące wyborów: http://www.sir-katowice.pl/wybory-do-izb-rolniczych

Źródło: ŚIR

www.sir-katowice.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].