Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Duże zwierzę nie jest straszne. Jak polubić żubra? O tym edukowały nadleśnictwa

Na raciborskim rynku wystawiono w czwartek 18 maja namioty Nadleśnictw Kobiór i Rybnik, gdzie leśnicy prowadzili akcję informacyjną o powstającej w Brzeziu zagrodzie dla żubrów.

Duże zwierzę nie jest straszne. Jak polubić żubra? O tym edukowały nadleśnictwa
Dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej układały na rynku puzzle z żubrem

Materiał wideo:

Na miejscu rozmawialiśmy z Pauliną Sobczuk, która zajmuje się kontaktem z mediami w rybnickim Nadleśnictwie. - Mamy warsztaty dla najmłodszych, bo chcemy im przybliżyć żubra, a docelowo zachęcić, przygotować dzieci na odwiedziny w nowej zagrodzie, która powstaje między Raciborzem, a Kornowacem, na terenie Nadleśnictwa Rybnik - tłumaczyła rzeczniczka prasowa.

Jej zdaniem najprościej jest trafić do dzieci obrazkami. - Dlatego mamy rysowanie, szablony, puzzle z żubrem, a także pokazywane jest poroże żubra, kości żubra. Przekazujemy ponadto informacje o lesie, zwierzętach leśnych, są z nami miłośnicy żubrów i leśnicy z Nadleśnictwa Kobiór, gdzie już ponad 100 lat hoduje się żubry - informowała Sobczuk.

WIDEO: PAULINA SOBCZUK OPOWIADA O AKCJI NADLEŚNICTWA

Jak przebiega leśna inwestycja w Brzeziu, można zauważyć jadąc w stronę Kornowaca. - Wykonano dojazd, rośnie budynek gospodarczy, a następnie powstanie infrastruktura dla zwierząt, czyli poidełka, karmidła - podała Nowinom P. Sobczuk.

Docelowo w nowej zagrodzie ma się pojawić 7-8 osobników. - Liczymy też na młode pokolenie, 10 ha terenu czeka na żubry - oznajmiła przedstawicielka Nadleśnictwa Rybnik.

Czy będzie więcej takich akcji jak ta czwartkowa na rynku? Na dziś nie wiadomo, ale w okresie wakacyjnym i poprzedzającym otwarcie zagrody to niewykluczone.

WIDEO: DZIECI ZE SZKOŁY SPOŁECZNEJ UKŁADAJĄ ŻUBRA Z PUZZLI

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wtf (46.223. * .228) 19.05.2023 13:52

Żubry z dykty, nawet łosia nie wystawili...