Duże zwierzę nie jest straszne. Jak polubić żubra? O tym edukowały nadleśnictwa

Na raciborskim rynku wystawiono w czwartek 18 maja namioty Nadleśnictw Kobiór i Rybnik, gdzie leśnicy prowadzili akcję informacyjną o powstającej w Brzeziu zagrodzie dla żubrów.

Duże zwierzę nie jest straszne. Jak polubić żubra? O tym edukowały nadleśnictwa
Dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej układały na rynku puzzle z żubrem

Materiał wideo:

Na miejscu rozmawialiśmy z Pauliną Sobczuk, która zajmuje się kontaktem z mediami w rybnickim Nadleśnictwie. - Mamy warsztaty dla najmłodszych, bo chcemy im przybliżyć żubra, a docelowo zachęcić, przygotować dzieci na odwiedziny w nowej zagrodzie, która powstaje między Raciborzem, a Kornowacem, na terenie Nadleśnictwa Rybnik - tłumaczyła rzeczniczka prasowa.

Jej zdaniem najprościej jest trafić do dzieci obrazkami. - Dlatego mamy rysowanie, szablony, puzzle z żubrem, a także pokazywane jest poroże żubra, kości żubra. Przekazujemy ponadto informacje o lesie, zwierzętach leśnych, są z nami miłośnicy żubrów i leśnicy z Nadleśnictwa Kobiór, gdzie już ponad 100 lat hoduje się żubry - informowała Sobczuk.

WIDEO: PAULINA SOBCZUK OPOWIADA O AKCJI NADLEŚNICTWA

Jak przebiega leśna inwestycja w Brzeziu, można zauważyć jadąc w stronę Kornowaca. - Wykonano dojazd, rośnie budynek gospodarczy, a następnie powstanie infrastruktura dla zwierząt, czyli poidełka, karmidła - podała Nowinom P. Sobczuk.

Docelowo w nowej zagrodzie ma się pojawić 7-8 osobników. - Liczymy też na młode pokolenie, 10 ha terenu czeka na żubry - oznajmiła przedstawicielka Nadleśnictwa Rybnik.

Czy będzie więcej takich akcji jak ta czwartkowa na rynku? Na dziś nie wiadomo, ale w okresie wakacyjnym i poprzedzającym otwarcie zagrody to niewykluczone.

WIDEO: DZIECI ZE SZKOŁY SPOŁECZNEJ UKŁADAJĄ ŻUBRA Z PUZZLI

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wtf (46.223. * .228) 19.05.2023 13:52

Żubry z dykty, nawet łosia nie wystawili...