Urszula i Krystian Kretek z Krzanowic laureatami konkursu Rolnik Farmer Roku

W Warszawie odbyła się Gala Finałowa XXIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik Farmer Roku. Wśród dziesięciu laureatów z całej Polski są państwo Urszula i Krystian Kretek z Krzanowic.

Urszula i Krystian Kretek z Krzanowic laureatami konkursu Rolnik Farmer Roku
Laureaci XXIX edycji Konkursu Rolnik Farmer Roku. Foto Urszula i Krystian Kretek

Laureatom gratulował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, który zwrócił uwagę że oprócz zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego rolnicy przyczynili się do kolejnego, rekordowego eksportu produktów żywnościowych. Gospodarstwo państwa Kretek zajmuje się hodowlą bydła mlecznego i opasowego.

– Dziś nagradzani są rolnicy, którzy wyróżniają się swoją pracą i gospodarczymi. Ci, którzy w tych obecnych, trudnych czasach spowodowanych rosyjską agresją na Ukrainę potrafią sobie dobrze radzić – powiedział gratulując tegorocznym laureatom wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Państwo Kretek nie kryją zadowolenia z otrzymanego tytułu.

- Nie umiemy wyrazić słowami jak wdzięczni i zaskoczeni jesteśmy otrzymaniem nagrody w ogólnopolskim konkursie „Rolnik - Farmer Roku”.  Udało nam się zdobyć I miejsce w kategorii „produkcja zwierzęca - bydło mleczne i opasowe”, a nagrodę wręczył nam sam minister rolnictwa, Henryk Kowalczyk, na uroczystej gali w Warszawie - piszą na profilu w mediach społecznościowych Państwo Kretek.

Więcej informacji na temat tegorocznych laureatów na stronie

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/rolnik-farmer-roku--gala-finalowa

Źródło: MRiRW 

www.gov.pl/web/rolnictwo

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].