Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Urszula i Krystian Kretek z Krzanowic laureatami konkursu Rolnik Farmer Roku

W Warszawie odbyła się Gala Finałowa XXIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik Farmer Roku. Wśród dziesięciu laureatów z całej Polski są państwo Urszula i Krystian Kretek z Krzanowic.

Urszula i Krystian Kretek z Krzanowic laureatami konkursu Rolnik Farmer Roku
Laureaci XXIX edycji Konkursu Rolnik Farmer Roku. Foto Urszula i Krystian Kretek

Laureatom gratulował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, który zwrócił uwagę że oprócz zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego rolnicy przyczynili się do kolejnego, rekordowego eksportu produktów żywnościowych. Gospodarstwo państwa Kretek zajmuje się hodowlą bydła mlecznego i opasowego.

– Dziś nagradzani są rolnicy, którzy wyróżniają się swoją pracą i gospodarczymi. Ci, którzy w tych obecnych, trudnych czasach spowodowanych rosyjską agresją na Ukrainę potrafią sobie dobrze radzić – powiedział gratulując tegorocznym laureatom wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Państwo Kretek nie kryją zadowolenia z otrzymanego tytułu.

- Nie umiemy wyrazić słowami jak wdzięczni i zaskoczeni jesteśmy otrzymaniem nagrody w ogólnopolskim konkursie „Rolnik - Farmer Roku”.  Udało nam się zdobyć I miejsce w kategorii „produkcja zwierzęca - bydło mleczne i opasowe”, a nagrodę wręczył nam sam minister rolnictwa, Henryk Kowalczyk, na uroczystej gali w Warszawie - piszą na profilu w mediach społecznościowych Państwo Kretek.

Więcej informacji na temat tegorocznych laureatów na stronie

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/rolnik-farmer-roku--gala-finalowa

Źródło: MRiRW 

www.gov.pl/web/rolnictwo

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].