Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dożynki wojewódzkie w Łukowie Śląskim [ZDJĘCIA]

W niedzielę 25 sierpnia w Łukowie Śląskim (gmina Gaszowice) odbyły się XX Dożynki Województwa Śląskiego. W uroczystości wziął udział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Dożynki wojewódzkie w Łukowie Śląskim [ZDJĘCIA]

- W województwie śląskim, które kojarzone jest głównie z przemysłem, dbamy także o rolnictwo. Dziękuję za trud codziennej rolniczej pracy, pacy, która jest misją. Rolnictwo w naszym regionie jest niezwykle ważne i stale się rozwija. Będziemy dokładać wszelkich starań, aby owoce pracy oraz przysłowiowy chleb dzielić równo - powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski podczas uroczystego otwarcia.

Tegoroczne święto zakończenia żniw rozpoczęło się od mszy świętej dożynkowej w Czernicy, po której nastąpił przejazd korowodu. Podczas oficjalnego otwarcia dożynek marszałek Jakub Chełstowski wręczył „Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego”. Wręczono także odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”. Odbyła się prezentacja koron dożynkowych oraz ceremonia wręczenia chleba. W dalszej części uroczystości wszyscy zebrani mogli wziąć udział w występach artystycznych i koncercie zespołu Zakopower.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. także minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii, pełnomocnik Rządu RP ds. restrukturyzacji węgla kamiennego Adam Gawęda, wicemarszałek województwa śląskiego Wojciech Kałuża, członek zarządu województwa śląskiego Beata Białowąs.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, oprac. (d)

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

Jakub Chełstowski

Były marszałek Województwa Śląskiego

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Podpis (188.137. * .24) 26.08.2019 22:04

H warte te dozynki wszędzie kolejki za piwem 40min czekania muza na cały głos że głowa bolała

~takichtuniechcemy (5.173. * .150) 26.08.2019 12:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wojciech Kałuża to ten ktory sprzedał się PISowi za stanowisko - wstyd. Człowiek bez honoru. Precz