Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wyjątkowo długa gonitwa w kobiecym Hubertusie na Ostrogu. Nikola Bauerek była nie do złapania

To wydarzenie będzie charakteryzowało Hubertusa 2023 w Huzarskiej Dolinie. Najstarsi koniarze nie pamiętają, by ktoś tak długo nie dawał się złapać w ucieczce z lisią kitą. Uciekająca długo była poza zasięgiem innych amazonek i uległa koleżance jadącej na najmniejszym koniu w stawce.

Wyjątkowo długa gonitwa w kobiecym Hubertusie na Ostrogu. Nikola Bauerek była nie do złapaniama.w
W środku Karolina Utrata, która dogoniła Nikolę Bauerek (z prawej)

Materiał wideo:

Nikola Bauerek, która wygrała na Ostrogu przed rokiem, teraz musiała sama uciekać. Jednak planowała dwa starty. - Wpierw w 100. procentach będziemy uciekać, a później, w drugiej gonitwie będziemy łapać - uśmiechała się stała uczestniczka raciborskiej imprezy. Przyznała, że w taki słoneczny, bardzo ciepły dzień konie i ludzie szybciej się męczą. - Jednak wiaterek jest, myślę, że będzie dobrze - stwierdziła. Rolę uciekinierki uznała za trudniejszą. - Nie można dać się złapać, co przy takiej liczbie koni, łatwe nie będzie - podsumowała.

W samej gonitwie wyglądało na to, że łatwo nie jest ale jej rywalkom. N. Bauerek była nieuchwytna. Uczestniczki gonitwy próbowały różnych sposobów, zdarzały się upadki, ale lisia kita wciąż wisiała na plecach uciekinierki. Komentujący te zawody ze sceny Ludwik Gorczyca i Gracjan Humeniuk mówili, że najbliższy złapania lisa byłby master gonitwy - rotmistrz Zbigniew Kamczyk-Godowski, ale jemu nie wolno było zerwać kity. Zarządzono przerwę i master ogłosił: gonimy jeszcze 5 minut, jak nikt nie złapie, to kończymy i lis zostaje na następny rok. W końcu Nikol Bauerek dopadła jej koleżanka ze stajni w Radlinie - Karolina Utrata. - Jeżdżę 12 lat i radzę sobie, choć ciągle się uczę - mówiła zwyciężczyni gonitwy. Reprezentowała stajnię-pensjonat Głożyny w Radlinie. Jechała na kucu. Powiedziała o nim: ogier z humorkami. Za rok planuje uciekać na innym koniu. - Widziałam już dużo hubertusów, ale takiej długiej ucieczki jeszcze nie. Na dłuższą metę było to wyczerpujące dla wszystkich. Osobiście bardziej pasjonują mnie skoki niż gonitwy - mówiła nam Karolina, która na co dzień pracuje w Eko-Oknach.

O gonitwie panów, którą wygrał Marko Nawrat napiszemy osobno. Tymczasem do obejrzenia galeria z pościgu - tutaj.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].