Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kajakiem po Szotkówce. Wyłowiono z niej 150 kg śmieci

11 maja, podobnie jak przed rokiem, wspólnie z mieszkańcami gminy sprzątano godowski odcinek Szotkówki.

Kajakiem po Szotkówce. Wyłowiono z niej 150 kg śmieciUG Godów
W akcję włączyli się również strażacy.

- W akcji wzięło udział ponad 30 osób, które w kajakach przepłynęły odcinek od drewnianego mostu na Głęboczu, do mostu drogowego przy ul. 1 Maja w Godowie. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z kajakiem. I ogromna frajda. W czyszczeniu Szotkówki udział wziął m.in. Przewodniczący Rady w Godowie Jacek Kołek. - I znów się potwierdziło, że cudze chwalimy, a swego nie znamy. Szotkówkę większość z nas tylko z brzegu, albo od strony mostu. A ona na znacznej długości okazuje się bardzo ciekawą i urokliwą rzeką. Cieszę się, że udało nam się ją posprzątać - podzielił się wrażeniami po spływie Jacek Kołek.

- Zebrano kilkanaście worków odpadów, łącznie około 150 kg odpadów. To mniej niż przed rokiem. A i stan brzegów w okolicach zabudowy mieszkaniowej, był znacznie lepszy niż przed rokiem. To duży plus. Minusem jest fakt, że śmieci nadal w rzece są i to wciąż niemało. Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy nieocenionym strażakom z OSP Godów i OSP Skrzyszów a także Panu Zbigniewowi Radeckiemu. Szkółce Pływania Pietrzyk dziękujemy za udostępnienie sprzętu, a Ekodoradcy Gminy Godów za dostarczenie rękawic i worków na odpady. Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie - informuje urząd gminy w Godowie. 

źródło: UG Godów

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].