Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prima aprilis: Szczątki dinozaura znaleziono obok urzędu w Rydułtowach. Niezwykłe znalezisko na budowie.

TEKST AKTUALIZOWANY

Informacja o szczątkach dinozaura znalezionych podczas robót przy zbiornikach przeciwpowodziowych to żart Nowin. Co prawda inwestycja faktycznie ma miejsce jednak dotychczas nie znaleziono szczątków. Daliście się nabrać?

Prima aprilis: Szczątki dinozaura znaleziono obok urzędu w Rydułtowach. Niezwykłe znalezisko na budowie. UM Rydułtowy
Miejsce, w którym znaleziono szczątki dinozaura objęte jest całodobowym monitoringiem.

- To niebywałe znalezisko! Długo czekaliśmy, żeby móc się tym z Wami podzielić...ale tak! Mamy potwierdzenie – to ceratosaurus nasicornis – niezwykle rzadki dinozaur, którego szczątki zostały znalezione w Rydułtowach!  Podczas robót przy zbiornikach przeciwpowodziowych natknięto się na kości tego prehistorycznego stworzenia. Już niedługo w Rydułtowach rozpoczną się wykopaliska, na które zjadą się światowej sławy archeolodzy i naukowcy z wybitnych uniwersytetów z całego globu! Kto by się spodziewał, że podziemia naszego miasta skrywały taką tajemnicę? - czytamy na Facebooku miasta.

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Objektywny 02.04.2024 08:56

Rydyzwidy .... Nie tylko Dworca z 1855r ,były dwa baseny dziś niema żadnego bo i po co jak są u sąsiadów, był wielki dobry szpital z 1898r znany prawie w całym województwie z najlepszej ginekologi i porodówki -zlikwidowany . Została nam tylko kopalnia i Połomski - Wolałbym bym by to co spotkało Miasto Rydułtowy było wszystko było Prima aprilis ,a szkielet dinozałra znaleziony pod budynkiem urzędu miasta ,co wy na to ????..

~psikutabezes (91.146. * .208) 01.04.2024 22:51

z tego co kojarze to były szczątki psikuty bez es

~Rydultiwskiprimaaprilis (46.204. * .191) 01.04.2024 18:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Rydultowiki zajmijcie się lepiej wyborami..Jest taka kandydatka co kilka razy pobiła niepełnosprawną teściową, okradała swój zakład pracy,pod.....a szwagra do Urzędu Skarbowego-była pensjonariuszka szpitala w Rybniku( tego blisko stadionu)

~Rydyzwidy (188.137. * .64) 01.04.2024 17:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Rydułtowy jeszcze istnieją? Słyszałem o nich w czasie kadencji Połomskiego tylko raz z okazji zamiaru likwidacji budynku dworca - skutecznie zrealizowanego. O innych znakach istnienia burmistrza Połomskiego nie słyszałem. Zburzenie dworca można uznać jego "jedyną" inwestycją... Zupełna pomyłka na stanowisku burmistrza.

~Huljo_zMajorki (5.173. * .233) 01.04.2024 17:14

Napewno chodzi o Urszula D. Zofia.B i ewentualnie Izabela K. Ale spokojnie Mieczysław wpłaci poręczenie i nikt się nie dowie

~Przetarg (94.254. * .7) 01.04.2024 16:56

Do aleja Czy wiadomo jakie panie aresztowano w związku aferą oprócz Mieczysława

~Lulu (46.134. * .88) 01.04.2024 15:14
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Srały muchy ,będzie wiosna,żeby trowa lepi rosła.Pierdu ,pierdu!!!!

~Alejaja (94.254. * .8) 01.04.2024 13:28
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Dzisiaj CBA aresztowało na 3 miesiące znanego mieszkańca Wodzisławia Mieczysława K. Z związku z aferami przetargowymi . Sprawa jest rozwojowa jak nieoficjalnie wiadomo zostały też aresztowane dwie inne Wodzisławianki .

~Hyjdla (83.26. * .141) 01.04.2024 13:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Niemożliwe.Rydułtowskie dinozaury to przeważnie na Bogumińskiej,w starostwie

~Rydultiwskiprimaaprilis (46.204. * .191) 01.04.2024 12:51
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Ja równe rok temu(także 1.04)znalazłem w tym samym miejscu 6kg starożytnych złotych monet..

~alleuja_i_do_przodu (193.169. * .48) 01.04.2024 12:27

1 Kwietnia :) :)