Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

O winie przy winie. Niezwykłe spotkanie w Czyżowicach [ZDJĘCIA]

W czyżowickim Ośrodku Kultury odbyło się wieczór związany z winem. Było to już czwarte tego typu spotkanie ekspertów i pasjonatów.

O winie przy winie. Niezwykłe spotkanie w Czyżowicach [ZDJĘCIA]Ośrodek Kultury w Czyżowicach
Impreza cieszyła się wielkim zainteresowaniem.

- Magia tego wieczoru wiąże się zawsze z ludźmi, pasjonatami, znawcami tematu i tymi, którzy w winie widzą coś więcej niż tylko trunek procentowy. Sama uprawa może być formą medytacji, a z racji coraz bardziej sprzyjającego klimatu - uprawy rozpoczyna coraz więcej osób. IV spotkanie „O winie przy winie” zgromadziło tłumy! - informuje Ośrodek Kultury w Czyżowicach.

W ramach spotkania można było zdobyć wiedzę od śląskich winiarzy, zarówno tych którzy zawodowo zajmują się tematem, jak i amatorsko. Nie brakowało degustacji trunków. Impreza była również okazją do wymiany doświadczeń, zaś oprócz win można było również zaczerpnąć smaku specjalnie przygotowanych serów. 

- Cieszę się, że Ośrodek Kultury w Czyżowicach z roku na rok gromadzi coraz więcej fascynatów wina. Klimat się ociepla, jest porównywalny do tego w Niemczech, czy północnej Francji. Regiony te słyną w świecie z wyśmienitych win. Wina śląskich winiarzy, których gościmy u nas są doskonałym potwierdzeniem faktu, że i w Polsce wytwarzane są obecnie doskonałe wina, nagradzane medalami i doceniane przez koneserów. Dynamicznie rozwija się także enoturystyka lokalna. Warto wybrać się do naszych śląskich winnic, a do nas już za rok. Zapraszamy Państwa, będzie - jak co roku - wartościowo merytorycznie i wspaniale artystycznie - powiedziała Nowinom dyrektor GCK Bibianna Dawid.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].