Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jejkowicki Festiwal Dyni 2023 [ZDJĘCIA] [FILM]

Prezentacja i degustacja dań i potraw z dyni, rozstrzygnięcie konkursu na największą dynię, możliwość zakupu lokalnych produktów - wszystko to złożyło się Jejkowicki Festiwal Dyni.

Jejkowicki Festiwal Dyni 2023 [ZDJĘCIA] [FILM]Dav
Wydarzenie zorganizowano 29 października w Hali Gimnastycznej w Jejkowicach. Na zdjęciu Elwira i Paweł z Rybnika, którzy przyjechali do Jejkowic z Rybnika, by na miejscu skosztować dań z dyni.

Potrawy oraz przetwory z dyni serwowały gospodynie z Jejkowic, Gaszowic, Łukowa Śl., Pieców, Czernicy, Książenic, Świerklan oraz Lysek. Pomiarów i ważenia dyni dokonała komisja sędziowska. Oto zwycięzcy konkursu: 

  1. miejsce Marek Krywalski - 64,20kg
  2. miejsce Aleksander Zielinski - 62,40kg 
  3. miejsce Sandra Podleśny - 45,50kg

Przy okazji zachęcamy do przygotowywania pysznych potraw i przetworów z dyni. Na naszej liście jesiennych smakołyków ostatnio pierwsze miejsce zajmują frytki z dyni. Sprawdźcie sami:

Przygotuj składniki na frytki z dyni:

  • 1 mała dynia
  • 2 łyżki oliwy z oliwek
  • 1/2 łyżeczki soli
  • 1/2 łyżeczki papryki w proszku
  • 1/4 łyżeczki pieprzu

Jak przygotować frytki?

Rozgrzej piekarnik do 180 stopni Celsjusza.

Usuń pestki i oczyść dynię, a następnie pokrój ją na kawałki o grubości około 1 cm.

Wymieszaj oliwę z oliwek, sól, paprykę i pieprz w misce. Każdy kawałek dyni dokładnie pokryj tą mieszanką przypraw, a następnie ułóż je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia.

Piecz przez około 25 minut, aż będą miękkie i lekko zrumienione.

Smacznego!

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].