Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dożynki w Lubomi. Krzysztof Hanke na scenie i apel wójta o pojednanie [ZDJĘCIA]

W Lubomi odbyły się dożynki parafialno-sołeckie. Rolnicy tradycyjnie dziękowali Bogu za plony.

Dożynki w Lubomi. Krzysztof Hanke na scenie i apel wójta o pojednanie [ZDJĘCIA]Fryderyk Kamczyk
1. Satyryk Krzysztof Hanke na scenie GCKSiR-u. 2. Ks. Jacek Starosta z chlebem podczas mszy świętej. 3. Przemarsz uczestników dożynek. 4 Wójt Czesław Burek.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Lubomi. Podczas mszy proboszcz parafii ks. Jacek Starosta dokonał uroczystego poświęcenia chleba. Następnie mieszkańcy i zaproszeni goście udali się do Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji na wspólne biesiadowanie. Gościem specjalnym był Krzysztof Hanke, który rozbawił publiczność. 

Gmina w Lubomi nie organizuje w tym roku dożynek gminnych, które jak stwierdził wójt Czesław Burek były największą tego typu imprezą w regionie, a może i całym województwie.  Wójt wyjaśnił, że jest to związane z inwestycjami w gminie, zaznaczył jednak, że nie jest wykluczone, aby w przyszłym roku takie dożynki się odbyły.

- Chciałem podziękować serdecznie wszystkim rolnikom za plony. Jest to szczere podziękowanie, gdyż moja rodzina od kilku pokoleń utrzymywała się tylko z rolnictwa, dopiero od 20-tu lat to gospodarstwo nie istnieje - stwierdził wójt Burek.

Włodarz nawiązał również do zmian stwierdzając, że dzisiejsze rolnictwo jest wielkotowarowe, mówił również o  uciążliwościach, które są czymś naturalnym. Burek stwierdził, że wszyscy korzystamy z pracy rolników i konieczna jest również wyrozumiałość dotycząca ich działalności. Wójt życzył pojednania osób, które prowadzą działalność rolniczą z tymi osobami, które nie prowadzą takiej działalności na terenie gminy.

Czesław Burek podziękował również parlamentarzystom zaznaczając, że zaproszone zostały te osoby, które pomagają gminie. Obecni byli: wiceministrowie Paweł Jabłoński i Michał Woś, oraz poseł Adam Gawęda i poseł Krzysztof Gadowski. W dożynkach uczestniczył również starosta Leszek Bizoń.

Na koniec biesiadników zabawiał Krzysztof Hanke, który jest znany z roli Bercika. Nie brakował dobrej zabawy. 

 

Plany budowy biogazowni w Lubomi budzą kontrowersje 6 wiadomości, 49 komentarzy w dyskusji, 102 zdjęcia

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Paweł Jabłoński

Poseł na Sejm, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
wili 10.11.2023 20:13

Problem będzie już niedługo

~Sołtys (188.117. * .67) 24.09.2023 18:53

Wyobraźcie sobie, że kołocza jeszcze zostało. Gdybyście przyszli, to moglibyście też spróbować.
Szkoda że było nas tak mało.
Potem znowu będzie problem, że nic się nie dzieje.

~Pytanie (91.192. * .96) 24.09.2023 18:20

W czym oni niby pomogli? Oprócz pomocy w zjedzeniu kołocza?

~Ira (46.134. * .148) 24.09.2023 14:49

No to kołocz bydzie zjedzony, jak tela politykow przy stole.