Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Święty Ambroży miodu dołoży. Pszczelarze z Czernicy świętujący wielki jubileusz [ZDJĘCIA]

Koło pszczelarzy w Czernicy obchodziło swoje 100-lecie. Ich mottem były słowa Mai Lunde "Bez pasji jesteśmy niczym".

Święty Ambroży miodu dołoży. Pszczelarze z Czernicy świętujący wielki jubileusz [ZDJĘCIA]Katarzyna Gudzik
Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej przez uczestników koła pszczelarzy oraz zaproszonych gości.

Pogoda dopisała na imprezie w Czernicy i zachęciła wiele osób do wspólnego spędzania czasu. Po uroczystym rozpoczęciu i przywitaniu przybyłych gości nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej kołu pszczelarzy, której fundatorem jest firma MCJ Szczerbice.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla wszystkich wiele atrakcji. Koła Gospodyń Wiejskich przyszykowały specjały z produktów pszczelich. Można było zakupić różne gadżety pszczele oraz produkty spożywcze, takie jak na przykład syropy smakowe. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli spędzić czas na dmuchańcu, robieniu tatuaży oraz warkoczyków. Oprócz tego wystąpił zespół ludowy "Trojak" i kapela "Dejże Pozór", a pomiędzy występami można było wysłuchać prelekcji dr. B. Polaczka.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ira (5.184. * .0) 18.09.2023 18:20

We wrześniu jest miód wrzosowy, a w listopadzie więcowy tzn. z więców z cmentarza.