Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dożynki w Gorzycach. Gmina świętuje 50-lecie istnienia [ZDJĘCIA]

W Gorzycach odbyło wielkie świętowanie. Na terenach rekreacyjnych za basenem miały miejsce dożynki gminne. W tym roku jest dodatkowy powód do świętowania, gdyż gmina obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia. 

Dożynki w Gorzycach. Gmina świętuje 50-lecie istnienia [ZDJĘCIA]Fryderyk Kamczyk
Gminne dożynki rozpoczęły się tradycyjnym korowodem.

Dożynki rozpoczęły się uroczystym korowodem, nie zabrakło koron dożynkowych tradycyjnie wykonanych przez wszystkie koła gospodyń wiejskich działających na terenie gminy. Po tradycyjnym przekazaniu chleba nastąpiło wspólne świętowanie. Trwają występy, zaś gwiazdą wieczoru będzie zespół TABU, który wystąpi o godzinie 20.00.

W części oficjalnej wójt Daniel Jakubczyk podziękował rolnikom za ich pracę i zwrócił uwagę na dziękczynienie Bogu na plony. Jakubczyk odniósł się również do jubileuszu gminy. 

Chleb dożynkowy został przekazany na ręce Józefa Sosneckiego, gdyż to właśnie ta miejscowość będzie gospodarzem dożynek w przyszłym roku. Podczas świętowania nie brakuje ciekawych występów, można również skorzystać z wielu innych atrakcji.

Życzenia i podziękowania złożyli między innymi:  wiceministrowie Paweł Jabłoński i Michał Woś, senator Ewa Gawęda, posłanka do PE Izabela Kloc oraz posłowie Teresa Glenc i Gabriela Lenartowicz. Nie zabrakło również samorządowców z gminy oraz innych miejscowości.

Dożynki 2023 w naszym regionie 57 wiadomości, 87 komentarzy w dyskusji, 6695 zdjęć, 9 filmów

Ludzie

Ewa Gawęda

Senator RP

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Paweł Jabłoński

Raciborzanin, od 2019 podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

Teresa Glenc

Poseł na Sejm

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].