Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Z Brzeźnicy na mszę dożynkową do Łubowic. Korowodu parafialnych dożynek nie powstydziłaby się impreza gminna

Sołtys brzeźnicki jest harcerzem, miejscowe panie wskrzesiły Koło Gospodyń Wiejskich, a dożynki odwiedził wiceminister spraw zagranicznych - parafialne święto plonów ma na tej ziemi odpowiednią rangę. Jedyne co mąci wesoły nastrój to ceny skupu płodów rolnych - mogłyby być wyższe, żeby trud rolniczej pracy bardziej się opłacał.

Z Brzeźnicy na mszę dożynkową do Łubowic. Korowodu parafialnych dożynek nie powstydziłaby się impreza gminnama.w
Gdy tradycja łączy się z nowoczesnością - klasycznym ursusem jadą młodzi brzeźniczanie

Materiał wideo:

Długi dystans do pokonania mieli mieszkańcy Brzeźnicy i okolic, by dotrzeć na mszę dożynkową w kościele parafialnym w Łubowicach. Spieszyli się, by nie doszło do powtórki sprzed roku. Wtedy proboszcz zaczął bez dożynkowiczów, bo ci się spóźnili. Teraz byli przed czasem i to sporo, więc stanęli w cieniu, na wzniesieniu przed Łubowicami i tam zaczekali, by wejść do świątyni o właściwej porze.

WIDEO: NA ŻYWO NA TRASIE KOROWODU W ŁUBOWICACH

W korowodzie wpierw szli m.in. sołtys z przewodniczącym rady gminy i delegacja KGW. W bryczkach pojechali m.in. starostowie oraz wicewójt i przedstawiciel rządu. Młodzież bawiła się na jednej z przyczep w rytm disco-polo, a w drugiej części korowodu można było obejrzeć najnowsze i najstarsze maszyny rolnicze, wszystkie na chodzi, używane na roli.

WIDEO: STAROSTOWIE DOŻYNKOWI O TEGOROCZNYCH ŻNIWACH

Korowód, który wyszedł z Brzeźnicy, przegrupował się w Łubowicach i na mszę udała się pieszo silna delegacja najmłodszych mieszkańców tej części gminy Rudnik.

WIDEO: WICEMINISTER PAWEŁ JABŁOŃSKI O TYM, ŻEBY TAKICH WSI JAK BRZEŹNICA BYŁO JAK NAJWIĘCEJ

WIDEO: SOŁTYS BRZEŹNICY CIESZY SIĘ, ŻE WIEŚ I OKOLICZNE POLA OMINĘŁY NAWAŁNICE

WIDEO: MIEJSCOWE GOSPODYNIE DZIAŁAJĄ W KGW I DOŻYNKI TO TAKŻE ICH DZIEŁO

WIDEO: CZY PRZEWODNICZĄCY JAŚKOWSKI CHCIAŁBY ZOSTAĆ ROLNIKIEM Z BRZEŹNICY?

Ludzie

Paweł Jabłoński

Poseł na Sejm RP

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].