Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podziękowali za wsparcie dla Mikołaja Kubali i proszą o pomoc dla Nikoli. Festyn w Bluszczowie [ZDJĘCIA]

IV Piknik Rodzinny odbył się na terenie Zajazdu Hacjenda w Bluszczowie. Impreza była formą podziękowania dla wolontariuszy i wszystkich, którzy wspierali Mikołaja Kubalę. 

Podziękowali za wsparcie dla Mikołaja Kubali i proszą o pomoc dla Nikoli. Festyn w Bluszczowie [ZDJĘCIA] Fryderyk Kamczyk
1. D-BOMB, 2. Mikołaj Kubala z rodzicami i państwem Rybarz, 3. Fani D-BOMB podczas koncertu. 4. Na festynie nie brakowało atrakcji dla dzieci.

Intencją przewodnią organizatorów było podziękowanie dla darczyńców i wolontariuszy akcji pomocy dla Mikołajka Kubali, która zakończyła się wielkim sukcesem.

Dobra zabawa na festynie w Bluszczowie

Piknik Rodzinny zaplanowano na sobotę 16 września od godz. 15.00. Było to wielkie święto wszystkich, którzy zaangażowali się w akcję pomocy dla Mikołajka Kubali, co pozwoliło ostatecznie zebrać kosmiczną kwotę 9 mln zł na terapię genową dla chłopca. W programie festynu przewidziano m.in. koncert lokalnych wykonawców, przejażdżki kucykiem, pokaz młodzieżowej drużyny pożarniczej OSP Bluszczów, pneumatyczny plac zabaw dla dzieci, mini zoo i animacje dla najmłodszych. Gwiazdą wieczoru był D-Bomb, autor hitu „O Ela, Ela”. 

- Cieszę się że festyn się udał. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację naszej imprezy. Chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji pomocy małemu Mikołajkowi i jednocześnie bardzo proszę o pomoc dla małej Nikoli z Wodzisławia Śląskiego - mówi Nowinom Marek Rybarz.

Rodzice Mikołaja dziękują za pomoc i proszą o wsparcie akcji dla małej Nikoli

- Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim darczyńcom, wszystkim wolontariuszom. Lista tych osób, które nam pomagały i nas wspierały jest tak długa, że dnia by mi nie starczyło gdybym chciała ich wymienić i wszystkim podziękować. W akcję pomocy włączyły się szkoły, wszystkie służby mundurowe jak policja czy OSP, PSP, firmy prywatne itd. Dziękuję Markowi Rybarzowi, że dziś mogliśmy zorganizować ten festyn i podziękować wszystkim osobiście. Teraz czujemy już spokój w sercu. Bardzo prosimy teraz o pomoc dla małej Nikoli z Wodzisławia Śląskiego, która też potrzebuje wsparcia finansowego - przekazała Nowinom matka Małgorzata Kubala, mama Mikołaja.

Zbiórkę na operację Nikoli można wesprzeć w portalu siepomaga.pl. 

Przypomnijmy, że Nikola Zebrala urodziła się z krytyczną wadą serca. Ma pojedynczą komorę serca, malpozycję pni tętniczych oraz zwężenie tętnicy płucnej. Jedynym ratunkiem dla dziewczynki jest kosztowna operacja w Bostonie w Stanach Zjednoczonych. Dlatego potrzeba zebrać ponad 5 mln złotych. 

Niestety czas ucieka, bo z każdą przebytą infekcją, dziewczynka jest coraz słabsza. - Potrzebujemy wielu aniołów by uratować serduszko Nikolki... Bezsilność dopada nas coraz bardziej... Czasu mamy coraz mniej i wciąż ponad 4 miliony do zebrania... Jesteśmy zrozpaczeni... Już nie mamy pomysłu do jakich drzwi zapukać, gdzie poprosić o pomoc by uratować ukochaną córeczkę - piszą rodzice Nikoli. 

Skontaktowała się z nami klinika w Bostonie. Jeżeli stan Nikolki utrzyma się na tym poziomie w lutym musimy zgłosić się do kliniki. Jeżeli stan naszego dziecka pogorszy się może być tak, że będziemy musieli tam lecieć z dnia na dzień - w przeciwnym razie stanie się to najgorsze - wyjaśniają rodzice dziecka w mediach społecznościowych, w których na bieżąco relacjonują postępy zbiórki i bieżące potrzeby. 

Aby pomóc, można także wysłać SMS o treści 0287839 na numer 75365 (koszt 6,15 zł z VAT). Pieniądze można też wpłacać do puszek w punktach handlowych, oznaczonych informacjami o zbiórce dla Nikoli. Użytkownicy Facebooka mogą również zajrzeć do grupy Serduszko Nikolci - licytacje, gdzie prowadzone są licytacje przedmiotów przekazanych na rzecz dziewczynki. 

W planach są także kolejne wydarzenia, podczas których zbierane będą datki dla dziewczynki. Będzie to m.in. Jesienny Kiermasz dla Nikolki, który odbędzie się 1 października na parkingu przed Ośrodkiem Kultury w Olzie w godzinach od 8.00 do 17.00.

Z kolei 14 października zaplanowano wydarzenie "Poczuj jesień z Nikolą", które odbędzie się na terenie Rydułtowskiej Fikołkowni RAFA. W programie m.in. stoiska z przetworami i ozdobami jesiennymi, występy magika, muzyka serwowana przez DJ'a, stoiska gastronomiczne, pokazy strażackie i widowiskowy pokaz ognia. Wydarzenie rozpocznie się już o godz. 13.00.

zobacz też:

https://www.nowiny.pl/wiadomosci/223711-mala-nikola-nadal-potrzebuje-naszej-pomocy-operacja-serduszka-konieczna-dla-ratowania-zycia.html

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ZmotoryzownyPatrol (5.173. * .103) 18.09.2023 20:06

Rząd pisu przeznaczył 3 MILIARDY na swoją szczujnię (z tego można uratować 330 dzieci), przewalił 70 milionów (ośmioro dzieci) na wybory kopertowe a na chore dziecko nie potrafi wysupłać 9 milionów - rodzice muszą je zbierać od darczyńców, a pis jeszcze kombinuje aby z tego zapłacić podatek... Ale na socjale, przekręty, chybione inwestycje - to ku..a mają... Głoszą, że dbają o najmłodszych - właśnie widać jak dbają... Zdrowia i jak najszybszego zebrania pieniędzy życzę.