Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Najdłuższy korowód w powiecie przejechał przez Gamów w ramach dożynek gminnych

Przed rokiem Gamów był gospodarzem parady zabytkowych traktorów i organizował wiejskie dożynki. W tym roku - w niedzielę 10 września - pełnił rolę dużo większego święta plonów, bo gminnego. Więcej koron, więcej gości, ale i więcej obowiązków i wysiłku organizacyjnego. Anita Pendziałek prowadząca imprezę podkreślała w rozmówie z Nowinami, że miejscowi roboty się nie boją i są w stanie sprostać takim zadaniom.

Najdłuższy korowód w powiecie przejechał przez Gamów w ramach dożynek gminnychma.w
Parada zabytkowymi traktorami wzbogaciła dożynki gminne w Gamowie

Materiał wideo:

Dzięki połączeniu korowodów - dożynkowego i zabytkowych traktorów - w Gamowie można było podziwiać najdłuższą paradę tegorocznych dożynek w całym powiecie. W trasę wyjechały amazonki, strażacy, twórcy przyczepnych scenek - a tu były modne w tym roku Barbie oraz kowale, gospodynie i młodzi strażacy używający hydronetek do schłodzenia wodą roześmianych widzów.

Wójt Piotr Rybka przyznał, że powakacyjny weekend w Gamowie wchodzi udanie do kalendarza imprez w powiecie i jest skuteczną promocją gminy Rudnik. W sobotę odbywa się rajtowanie czyli wydarzenie dla miłośników koni, a niedzielne podziękowanie za żniwa niezależnie od rangi dożynek przynosi miejscowym wiele satysfakcji.

WIDEO: CO USŁYSZELIŚMY OD STAROSTÓW DOŻYNKOWYCH?

WIDEO: ANITA PENDZIAŁEK OPOWIADA O LEGENDACH ROLNICZEJ MOTORYZACJI

WIDEO: JAK WAŻNA JEST ROLA MIEJSCOWYCH GOSPODYŃ MÓWIŁA NAM JEDNA Z NICH

WIDEO: WÓJT RYBKA JEST DUMNY ZE SWYCH SĄSIADÓW ZA ORGANIZACJĘ IMPREZ

WIDEO: CIĘŻKI HEŁM, WIELKI UPAŁ, STRAŻAK WSPANIAŁY

WIDEO: CYBER-ROLNIK - BRZMI NA RAZIE JAK ŻART, ALE KU TEMU TO WSZYSTKO ZMIERZA

WIDEO: PARADA ZABYTKOWYCH TRAKTORÓW - PRZEJAZD POWROTNY PRZEZ GAMÓW

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].