Wdzięczni pszczołom. Impreza pszczelarska w Czernicy [ZDJĘCIA]

Kto jak kto, ale pszczelarze z Czernicy nie mogli zapomnieć o Światowym Dniu Pszczół. Dlatego 21 maja przy Zameczku w Czernicy zorganizowali plenerowy festyn dla małych i dużych, podczas którego odsłonięty został pomnik wdzięczności człowieka dla... pracowitej pszczoły.

Wdzięczni pszczołom. Impreza pszczelarska w Czernicy [ZDJĘCIA]
Senator Ewa Gawęda wraz z pszczelarzami na festynie w Czernicy. Fot. BS Ewa Gawęda

Jak podkreśla Adam Barnabas, prezes Koła Pszczelarzy z Czernicy, tegoroczny wiosenny miód, atrakcje dla najmłodszych, opowieści o pszczołach przyciągnęły na teren pszczelarskiej ścieżki edukacyjnej wielu uczestników.

Podczas festynu wiele opowiadano o pszczołach, ale także o innych owadach zapylających. Podczas warsztatów można było sobie zrobić świece woskowe, zaś Ośrodek Kultury Zameczek i Nadleśnictwo Rybnik przygotowały sporo atrakcji dla najmłodszych. Na ścieżce edukacyjnej można było z kolei spotkać pszczelarza oraz ul pokazowy, w którym zaprezentowano pożyteczną pracę pszczół.

Kulminacyjnym momentem było odsłonięcie tablicy wyrażającej wdzięczność człowieka za ogromną i mozolną pracę pszczół. Wespół z dziećmi odsłonięcia pomnika dokonała senator Ewa Gawęda, która patronatem honorowym objęła wszystkie wydarzenia związane z obchodzonym w tym roku jubileuszem 100-lecia Koła Pszczelarzy w Czernicy. - Ja się cieszę z tego, że takie imprezy są organizowane i dziękuje Kołu Pszczelarzy z Czernicy za to, że kładzie tak wielki nacisk na uświadomienie nam wszystkim tego, jak ważne dla naszego życia są pszczoły i jak ważna jest działalność wszystkich pszczelarzy - podkreśla senator Ewa Gawęda. Jak dodaje, czernickie Koło wykonuje świetną robotę. - Koło tworzą ludzie z ogromną pasją, którzy uczą, jak ważne są w naszym życiu pszczoły - mówi Ewa Gawęda.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].