Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wdzięczni pszczołom. Impreza pszczelarska w Czernicy [ZDJĘCIA]

Kto jak kto, ale pszczelarze z Czernicy nie mogli zapomnieć o Światowym Dniu Pszczół. Dlatego 21 maja przy Zameczku w Czernicy zorganizowali plenerowy festyn dla małych i dużych, podczas którego odsłonięty został pomnik wdzięczności człowieka dla... pracowitej pszczoły.

Wdzięczni pszczołom. Impreza pszczelarska w Czernicy [ZDJĘCIA]
Senator Ewa Gawęda wraz z pszczelarzami na festynie w Czernicy. Fot. BS Ewa Gawęda

Jak podkreśla Adam Barnabas, prezes Koła Pszczelarzy z Czernicy, tegoroczny wiosenny miód, atrakcje dla najmłodszych, opowieści o pszczołach przyciągnęły na teren pszczelarskiej ścieżki edukacyjnej wielu uczestników.

Podczas festynu wiele opowiadano o pszczołach, ale także o innych owadach zapylających. Podczas warsztatów można było sobie zrobić świece woskowe, zaś Ośrodek Kultury Zameczek i Nadleśnictwo Rybnik przygotowały sporo atrakcji dla najmłodszych. Na ścieżce edukacyjnej można było z kolei spotkać pszczelarza oraz ul pokazowy, w którym zaprezentowano pożyteczną pracę pszczół.

Kulminacyjnym momentem było odsłonięcie tablicy wyrażającej wdzięczność człowieka za ogromną i mozolną pracę pszczół. Wespół z dziećmi odsłonięcia pomnika dokonała senator Ewa Gawęda, która patronatem honorowym objęła wszystkie wydarzenia związane z obchodzonym w tym roku jubileuszem 100-lecia Koła Pszczelarzy w Czernicy. - Ja się cieszę z tego, że takie imprezy są organizowane i dziękuje Kołu Pszczelarzy z Czernicy za to, że kładzie tak wielki nacisk na uświadomienie nam wszystkim tego, jak ważne dla naszego życia są pszczoły i jak ważna jest działalność wszystkich pszczelarzy - podkreśla senator Ewa Gawęda. Jak dodaje, czernickie Koło wykonuje świetną robotę. - Koło tworzą ludzie z ogromną pasją, którzy uczą, jak ważne są w naszym życiu pszczoły - mówi Ewa Gawęda.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].