Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Za nami kolejny Ekobazar w Wodzisławiu [ZDJĘCIA]

W sobotę na wodzisławskim rynku odbył się kolejny Ekobazar. Nie zabrakło miodów, syropów, sałatek, wyrobów mięsnych oraz wielu innych atrakcji.

Za nami kolejny Ekobazar w Wodzisławiu [ZDJĘCIA]
Pani Joanna Langrzyk z córką. Fot. Fryderyk Kamczyk

Kolejny Ekobazar odbył się w sobotę na wodzisławskim rynku. Można było kupić ciasta, miody, sałatki, syropy oraz wiele innych smakołyków. 

- Jesteśmy z Pasieki Wiktoria z siedzibą w Czyżowicach, którą prowadzi mój mąż. Praktycznie w stałej sprzedaży posiadamy produkty pszczele, jak: miody, pyłek, propolis. Ponadto prowadzimy też przydomowe gospodarstwo rolne (przydomowy ogródek) i mamy własne warzywa i owoce. Bazujemy też na dziko rosnących ziołach czy owocach leśnych. Wytwarzamy przetwory czyli: konfitury, soki, syropy sałatki itd. - mówi Joanna Langrzyk z Czyżowic.

Wśród wystawców były również osoby zajmujące się przetwórstwem mięsnym. Nie brakowało też ciast. Był również pan Henryk Zając z Żywca, który zajmuje się wykonywaniem tradycyjnych drewnianych zabawek ludowych, jak koniki, bryczki, pieski itd.

Jednym z wystawców była pani Teresa z Wodzisławia (Eko Krauzka), która miała w ofercie wykonane przez siebie  przetwory, między innymi z ogórków, szparagów, kalafiorów czy niedźwiedziego czosnku.

- Moją hurtownią jest las i ogród. Robię to z zamiłowania i wielką przyjemnością. Przetwory tworzę z przepisów mojej mamy oraz własnych. Wszystkie te wyroby są daniami jarskimi - mówi pani Teresa z Eko Krauzki. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].