Za nami kolejny Ekobazar w Wodzisławiu [ZDJĘCIA]

W sobotę na wodzisławskim rynku odbył się kolejny Ekobazar. Nie zabrakło miodów, syropów, sałatek, wyrobów mięsnych oraz wielu innych atrakcji.

Za nami kolejny Ekobazar w Wodzisławiu [ZDJĘCIA]
Pani Joanna Langrzyk z córką. Fot. Fryderyk Kamczyk

Kolejny Ekobazar odbył się w sobotę na wodzisławskim rynku. Można było kupić ciasta, miody, sałatki, syropy oraz wiele innych smakołyków. 

- Jesteśmy z Pasieki Wiktoria z siedzibą w Czyżowicach, którą prowadzi mój mąż. Praktycznie w stałej sprzedaży posiadamy produkty pszczele, jak: miody, pyłek, propolis. Ponadto prowadzimy też przydomowe gospodarstwo rolne (przydomowy ogródek) i mamy własne warzywa i owoce. Bazujemy też na dziko rosnących ziołach czy owocach leśnych. Wytwarzamy przetwory czyli: konfitury, soki, syropy sałatki itd. - mówi Joanna Langrzyk z Czyżowic.

Wśród wystawców były również osoby zajmujące się przetwórstwem mięsnym. Nie brakowało też ciast. Był również pan Henryk Zając z Żywca, który zajmuje się wykonywaniem tradycyjnych drewnianych zabawek ludowych, jak koniki, bryczki, pieski itd.

Jednym z wystawców była pani Teresa z Wodzisławia (Eko Krauzka), która miała w ofercie wykonane przez siebie  przetwory, między innymi z ogórków, szparagów, kalafiorów czy niedźwiedziego czosnku.

- Moją hurtownią jest las i ogród. Robię to z zamiłowania i wielką przyjemnością. Przetwory tworzę z przepisów mojej mamy oraz własnych. Wszystkie te wyroby są daniami jarskimi - mówi pani Teresa z Eko Krauzki. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].