Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rodzinny festyn z mundurem w Bluszczowie [ZAPOWIEDŹ]

W przyszłą niedzielę, 28 maja na terenie Zajazdu Hacjenda w Bluszczowie odbędzie się rodzinny festyn z wieloma atrakcjami. 

Rodzinny festyn z mundurem w Bluszczowie [ZAPOWIEDŹ]
Nie zabraknie atrakcji podczas festynu strażackiego. Fot. podglądowe FK

- Rodzinny festyn z Mundurem to wydarzenie dla dzieci, ale i też ich rodziców. Mamy na celu przybliżyć wszystkim, niezależnie od wieku, specyfikę służb mundurowych tj. Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna, Policja, Wojskowe Centrum Rekrutacji, a także grup i instytucji współpracujących ze służbami - będą to przedstawiciele Akademii WSB z Dąbrowy Górniczej oraz Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza Knurów. Każda z formacji zaprezentuje się poprzez przygotowane stanowiska tematyczne, tj. warsztaty udzielania pierwszej pomocy wobec dzieci i dorosłych, mini laboratorium kryminalistyczne, zaplecze sztabu organizującego działania poszukiwawcze, ekwipunek i sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariusza i żołnierza. Będzie możliwość zobaczenia z bliska specjalistycznego sprzętu ratowniczego, a dzieci będą miały okazję zmierzyć się na strażackim torze zadaniowym. Jednym z głównych punktów festynu będzie pokaz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego w wykonaniu strażaków z JRG Jastrzębie - Zdrój oraz zawody sportowe OSP w kategorii wiekowej Oldboy - mówi prezes OSP Bluszczów Szymon Kwaśnica.

Dochód z festynu przeznaczony będzie na zakup samochodu ratownicz-gaśniczego dla OSP Bluszczów.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Marcia (188.147. * .35) 18.08.2023 20:43
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu