JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 9 (225) Data wydania: 01.03.11

Z trenerem na ławce

Rybnickie koszykarki otrzymały od mistrzyń Polski z Gdyni srogą lekcję. Przegrały różnicą aż 67 punktów.
Po dwóch meczach absencji na ławkę trenerską Utex-u ROW Rybnik wrócił Mirosław Orczyk. Jego ponowny debiut nie wypadł jednak dobrze. Zawodniczki z Rybnika przygotowujące się już do meczów, które zadecydują o utrzymaniu w lidze, poniosły bardzo wysoką porażkę z Lotosem w Gdyni.

Od początku meczu na parkiecie dominowały gospodynie. Milka Bjelica otworzyła wynik trafiając za trzy a po dwóch minutach było już 9:0 dla Lotosu. Pierwsze punkty dla rybniczanek zdobyła Anna McLean. W pierwszej kwarcie błyszczała jednak Monica Wright. Amerykanka wykonała osiem rzutów: pięć za dwa, dwa za trzy i dwa wolne. Wszystkie te próby znalazły drogę do kosza. Rybniczanki natomiast seryjnie gubiły piłkę. Po pierwszej kwarcie przegrywały 34:13 mając w statystykach aż 11 strat. Drugie dziesięć minut to dalsza dominacja Lotosu. Na przerwę obie ekipy schodziły przy prowadzeniu drużyny z Gdyni 58:22. Trzecia kwarta była najlepsza w wykonaniu koszykarek z Rybnika. Mimo porażki 24:18, podopieczne Orczyka starały się nawiązać w miarę wyrównaną walkę. Kilka punktów z rzędu zdobyła Laurie Koehn. Przed ostatnią kwartą pytanie było tylko jedno: czy pęknie granica stu punktów. Aby tak się stało zadbała Ketia Swanier, znana z występów w rybnickiej drużynie. To właśnie była rozgrywająca Utex-u zdobyła setny punkt dla Lotosu. Ostatecznie gdynianki rozgromiły zawodniczki z Rybnika 114:47. To najwyższa porażka rybnickiej ekipy w obecnych rozgrywkach.

Dla Utex-u ROW Rybnik zbliżają się najważniejsze mecze w sezonie. Już za dwa tygodnie rozpocznie się bowiem faza play–out. I to trochę usprawiedliwia wysoką porażkę rybnickich zawodniczek, które są po okresie bardzo ciężkich treningów. Mając tak wąską kadrę Orczyk musiał zdecydować, czy szarpać się w Gdyni na przyzwoity wynik czy przygotować zespół do meczów z cyklu: być albo nie być. Wybrał drugą opcję. Oby przyniosła ona spodziewany efekt.

Lotos Gdynia – UTEX ROW Rybnik 114:47 (34:13, 24:9, 24:18, 32:7)
UTEX: Laurie Koehn 18, Rebecca Harris 9, Katarzyna Suknarowska 6, Barbara Głocka 6, Anna McLean 4, Alendra Brown 2, Karolina Stanek 2, Paulina Rozwadowska 0, Natalia Przekop 0.
Lotos: Ketia Swanier 22, Monica Wright 19, Milka Bjelica 16, Elina Babkina 15, Olivia Tomiałowicz 13, Paulina Krawczyk 10, Claudia Sosnowska 8, Marta Jujka 6, Magdalena Kaczmarska 5.

Po meczu powiedzieli
Mirosław Orczyk, trener Utex-u ROW Rybnik
Jesteśmy w toku przygotowań do dwóch ostatnich meczów rundy zasadniczej i fazy play–out. Musimy w 13 dni wrócić do naszej optymalnej gry. Później nie będzie już czasu na treningi. Mecze będą co trzy dni i to one zdecydują czy w Rybniku będzie jeszcze ekstraklasa. Pewnie to też miało wpływ na dzisiejszy wynik. Mamy kompletnie różne cele. Lotos już za kilka dni będzie starał się obronić puchar Polski a my będziemy trenować przed meczami o wszystko. Dziś było również widać różnicę w umiejętnościach czysto koszykarskich. Będziemy nadal pracować bardzo mocno, aby w decydujących meczach zagrać na najwyższym możliwym poziomie.

Karolina Stanek, kapitan Utex-u ROW Rybnik
Gdynianki zagrały na rewelacyjnej skuteczności. Ani przez chwilę nam nie odpuszczały, bardzo mocno kryły i wyprowadzały zabójcze kontry. Dla nas najważniejsze mecze dopiero przed nami. Jesteśmy po bardzo ciężkich treningach. To wszystko ma zaowocować w fazie play–out. Oczywiście tak wysoka porażka boli ale zapomnimy o niej jeżeli zdołamy utrzymać się w ekstraklasie.