Każdy wnioskodawca otrzyma dotację
Ponad pół tysiąca wniosków o dofinansowanie do wymiany kotłów złożono podczas zakończonego 9 kwietnia naboru
GODÓW W naborze wniosków o udzielenie dofinansowania na wymianę źródła ciepła w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie gminy Godów wpłynęło aż 519 wniosków o udzielenie dofinansowania. To znacznie więcej niż zakładała gmina. Jej włodarze chcą więc zwiększyć pulę środków, które zostaną wydane na dofinansowania.
Na wymianę tradycyjnego kotła węglowego na kocioł gazowy złożono 276 wniosków, podczas gdy planowana liczba dotacji wynosiła 130. Na wymianę tradycyjnego kotła węglowego na kocioł 5 klasy na ekogroszek złożono 214 wniosków, zaś planowana liczba dotacji wynosiła 135. Na wymianę tradycyjnego kotła węglowego na pompę ciepła złożono 21 wniosków, podczas gdy planowana liczba dotacji miała wynieść 12. Z kolei na wymianę tradycyjnego kotła węglowego na biomasę (pellet) złożonych zostało 8 wniosków, a planowana liczba dotacji miała wynieść 5.
W tegorocznym budżecie gminy na udzielenie dotacji został zabezpieczony 1 mln zł. – Jednak biorąc pod uwagę ilość wniosków, które wpłynęły podczas naboru, kwota dotacji zostanie zwiększona o kolejne 875 tys. zł ze środków własnych gminy – poinformował Mariusz Adamczyk, wójt gminy Godów.
Żeby tak się stało to 29 kwietnia przedłożony zostanie Radzie Gminy Godów do uchwalenia projekt aktualizacji Programu Ograniczania Niskiej Emisji na terenie Gminy Godów oraz zmian w budżecie. Przyjęcie powyższych zmian przez Radę Gminy – z czym nie powinno być problemów – będzie oznaczało, że każdy kto złożył wniosek i spełni wymogi formalne uzyska dofinansowanie. – Umowy po weryfikacji wniosków będą zawierane w maju 2021 r. Każdy wnioskodawca zostanie poinformowany telefonicznie o terminie podpisania umowy – zaznacza wójt.(art)
Urząd Gminy w Godowie przypomina, że wszystkie koszty kwalifikowane liczone są od daty podpisania umowy. Koszty poniesione przed podpisaniem umowy nie będą się kwalifikowały do dofinansowania.